Aplikacja Waze nie cieszy się tak dużą popularnością wśród kierowców jak Mapy Google, ale liczba jej użytkowników zdecydowanie nie jest mała. Jeśli znajdujesz się wśród nich, docenisz pewnie nowości, które trafią do niej jeszcze w tym miesiącu (a przynajmniej część z nich, bo niektóre nie będą, niestety, dostępne w Polsce).
Waze ostrzeże o ograniczeniu prędkości, zanim będzie za późno
Waze już od dawna informuje o obowiązujących ograniczeniach prędkości na drogach, którymi podróżujesz. Teraz jednak będzie informował Cię o nich, zanim miniesz znak. Dzięki temu dostaniesz więcej czasu na to, by zwolnić i tym samym zredukujesz ryzyko otrzymania mandatu za zbyt szybką jazdę.
Ikonka z liczbą symbolizującą maksymalną prędkość, z jaką można się poruszać, pojawi się na mapie w trybie nawigacji zupełnie tak samo, jak każde inne ostrzeżenie. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie, funkcja ta zostanie wprowadzona w tym miesiącu na całym świecie, u wszystkich użytkowników aplikacji na Androida i iOS.
Jeszcze więcej nowości w drodze
Aplikacja pomoże także użytkownikom w pokonywaniu dużych rond. Gdy będą się zbliżać do takiego skrzyżowania, Waze wskaże dokładnie, którym pasem należy jechać i precyzyjnie przedstawi, w którym miejscu znajduje się odpowiedni zjazd. W niejednym przypadku może to być przydatna rzecz.
Waze z wyprzedzeniem poinformuje użytkowników także o nadjeżdżającym pojeździe uprzywilejowanym. Ta funkcja jednak nie będzie początkowo dostępna w naszym kraju – pilotażowo zostanie uruchomiona w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i Francji.
Kierowcy jeżdżący po drogach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie będą mogli także liczyć na cenną pomoc w znalezieniu parkingu. W oknie aplikacji pojawią się informacje na temat cen, dostępności i obecności udogodnień, takich jak ładowarki do samochodów elektrycznych. Niestety, na razie nie ma żadnych planów odnośnie do wprowadzenia tego rozwiązania poza Ameryką Północną.
Dodatkowo lista „zagrożeń drogowych” zostanie wydłużona o progi zwalniające, ostre zakręty i punkty poboru opłat. Zestawienie wprowadzanych nowości uzupełnia jeszcze domyślne wyświetlanie informacji o „ulubionej trasie” (czyli tej, którą najczęściej wybierasz), nawet jeśli nie jest najszybsza. Jedno i drugie będzie dostępne w Polsce.