Afera z Galaxy Note 7 położyła się cieniem na cały rynek smartfonów. Niedopatrzenie Samsunga (jeśli tak to w ogóle można nazwać) próbują wykorzystać konkurenci, deklarując, że wypuszczane przez nich urządzenia są całkowicie bezpieczne dla użytkowników. Tak też zrobiło Ulefone w przypadku modelu Tiger.
Chińczycy zastosowali specjalne rozwiązanie, które ma zapobiec ewentualnym, przykrym następstwom eksplozji akumulatora w ich smartfonie. Baterię w Ulefone Tiger osłonięto niepalnym, termoizolacyjnym materiałem, więc nawet jeśli dojdzie do samozapłonu, użytkownikowi nie powinno się nic stać (samo urządzenie po takim incydencie na pewno będzie się jednak nadawało tylko do kosza).
Jeżeli chodzi natomiast o specyfikację techniczną Ulefone Tiger, to obejmuje ona m.in. 5,5-calowy wyświetlacz HD (720×1280), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6737 1,3 GHz z układem graficznym ARM Mali-T720 MP2, 2GB RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128GB. W tym miejscu warto wspomnieć, że nie odbywa się to kosztem rezygnacji z korzystania z drugiej karty SIM.
Ulefone Tiger wyposażono także w aparat główny 8 Mpix i kamerkę 5 Mpix na przodzie, ale w obu przypadkach można interpolować zdjęcia do rozdzielczości – odpowiednio – 13 Mpix i 8 Mpix. Smartfon oferuje też czytnik linii papilarnych, niehybrydowy Dual SIM, Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, GPS, złącze słuchawkowe 3,5 mm i microUSB z obsługą OTG.
Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow i zasilana jest przez akumulator o pojemności 4200 mAh, który ma zapewnić co najmniej dwa dni normalnego użytkowania na pojedynczym ładowaniu.
Dystrybucją Ulefone Tiger w Polsce zajmuje się firma CK Mediator, która daje również 24-miesięczną, realizowaną na terenie naszego kraju, gwarancję na sprzęt. Sugerowana cena smartfona została ustalona na 599 złotych, a klienci będą mogli wybierać pomiędzy czarną, srebrną i złotą wersją kolorystyczną (obudowa jest metalowa).
Źródło: informacja prasowa