Twitter logo
(fot. pixabay.com)

Po Androidzie i Windowsie przyszła pora na Twittera. Serwis dodaje wyszukiwarkę do ustawień aplikacji

Znacie to frustrujące uczucie, kiedy nie możecie znaleźć jednego przełącznika w ustawieniach urządzenia lub usługi? Chyba każdy się z nim kiedyś zmierzył. Twitter pragnie uprościć swoim użytkownikom poszukiwania w dość rozbudowanej sekcji ustawień serwisu.

Zgubiłeś się? Wyszukiwarka Twittera Ci pomoże

Serwisy społecznościowe – takie jak Twitter – nieustannie się rozwijają i zyskują nowe funkcje oraz – co za tym idzie – nowe ustawienia. Po jednej czy dwóch aktualizacjach być może nie przybywa zbyt wiele przełączników, lecz na przestrzeni kilku lat w panelu ustawień serwisu pojawiło się mnóstwo dodatkowych opcji.

I choć Twitter jakiś czas temu dokonał delikatnego odświeżenia tej sekcji aplikacji, odnalezienie się tam czasami nie należy do najłatwiejszych, o czym sam przekonałem się kilka dni temu. Na całe szczęście serwis pragnie zakończyć męczarnie użytkowników za pomocą jednej prostej funkcji – wyszukiwarki ustawień.

Nie jest to żadna rewolucja, bowiem wyszukiwanie w panelu ustawień istnieje od wielu lat w systemach z rodziny Windows oraz Android. Mimo wszystko nowa funkcja z pewnością nie raz przyda się użytkownikom serwisu.

Funkcja powinna być już dostępna u większości użytkowników. Jeśli jeszcze jej nie widzicie, warto zaczekać kilka dni i sprawdzić jej dostępność ponownie. U mnie pojawiła się ona na smartfonie z iOS i komputerze z Windowsem, lecz wciąż nie widzę paska wyszukiwania na urządzeniu z Androidem. Jego podpis jest również błędnie przetłumaczony na język polski, lecz to jedynie drobny błąd, gdyż funkcja działa jak należy.

Wyszukiwarka ustawień na Twitterze
fot. Tabletowo.pl

Twitter wprowadza sporo drobnych zmian

Nowy pasek wyszukiwarki w ustawieniach to nie jedyna nowość, która została udostępniona użytkownikom w ostatnim czasie. Kilka dni temu serwis postanowił wprowadzić możliwość przypinania ulubionych konwersacji w panelu prywatnych wiadomości, a także dodał stosowne oznaczenia, które pojawiają się na kontach sterowanych przez boty.

Na początku lutego ogłoszono także dodanie sterowania prędkością odtwarzania filmików w serwisie, a także rozszerzono dostępność funkcji oddania głosu w dół, która dopasowuje algorytmy wyświetlania tweetów do naszych upodobań. Pod koniec zeszłego roku wydano zaś ważną aktualizację warunków korzystania z Twittera. Zabrania ona wykorzystywania prywatnych zdjęć i informacji do nękania lub szantażowania innych osób.