Twitter nie należy do najprężniej rozwijających się portali społecznościowych na świecie. Można nawet powiedzieć, że „Ćwierkacz” trzyma stały poziom i niechętnie podchodzi do wprowadzania zmian w założeniach swojego serwisu. Nie należy jednak popadać w całkowitą stagnację – właśnie na portalu pojawiła się przyjemna, choć niezbyt innowacyjna funkcja, którą kojarzyć możecie z konkurencyjnej aplikacji.
Zbędna inspiracja
Doskonale znana z Messengera funkcja odpowiadania na wiadomości emotikonami zawitała właśnie na Twittera.
Aby zareagować na wiadomość wysłaną przez naszego rozmówcę, musimy jedynie kliknąć w ikonę serca tuż przy interesującym nas dymku z tekstem. Przywołać panel reakcji możemy również poprzez podwójne lub pojedyncze dotknięcie wiadomości.
To dość sympatyczne udogodnienie, jednak poddaję w wątpliwość przydatność jego wprowadzenia. Wiadomości to wciąż drugorzędna funkcja na Twitterze i wydaje mi się, że lepiej byłoby skupić się na innych segmentach działania strony, która wciąż potrafi wykazywać problemy ze stabilnością w wersji mobilnej i bywa źródłem wielu toksycznych zachowań.
Say more with new emoji reactions for Direct Messages!
To add a reaction, click the ❤️➕ icon that appears when you hover over the message on web or double tap the message on mobile and select an emoji from the pop-up.
For more about DM reactions: https://t.co/sdMumGDBYl https://t.co/QxMVmGt8eY
— Twitter Support (@TwitterSupport) January 22, 2020
Niedawno informowaliśmy was o nadciągającej na Twitterze zmianie, która pozwoli wybrać nam, kto będzie mógł odpowiadać na nasze wpisy. Uważam, że to właśnie w takim kierunku powinien iść portal, bowiem to tweety są główną rzeczą, która przyciąga ludzi do korzystania z tego serwisu. Upodabnianie się do Messengera raczej nie jest w tym wypadku potrzebne.
Krytykowanie twórców Twittera za chęć wprowadzenia świeżych rozwiązań może nie jest do końca słuszne, jednak warto pamiętać, że w tak ogromnym przedsięwzięciu, jak prowadzenie giganta na rynku portali społecznościowych, warto mieć ustalone właściwe priorytety.