Słuchawki Phiaton BT 330 NC to następca wycofanego modelu MS 530, recenzowanego kilka dni temu. Jak wypadły w testach?
Zawartość zestawu
Nieduży karton w szaroniebieskim kolorze kryje złożone słuchawki, materiałowe etui, dokumentację oraz kable microUSB i minijack-microUSB. Żadnych niespodzianek. Grube gąbki w środku zabezpieczają sprzęt przed niedelikatnym potraktowaniem w transporcie.
Budowa i jakość wykonania
Słuchawki mają konstrukcję zamkniętą, nauszną, z klasycznymi nausznikami z wykończeniem ze sztucznej skóry. Pałąk jest wykonany z plastiku z metalowym wzmocnieniem i miękkim wyłożeniem od strony głowy. Nauszniki wyraźnie mniejsze niż w modelu MS 530, z możliwością wygodnego złożenia, co czyni z BT 330 NC sprzęt łatwym do przenoszenia. Typowo dla Phiatona na prawej słuchawce znajdują się elementy kontrolne i gniazdo USB, służące do ładowania oraz do ewentualnego podłączenia do sprzętu audio, a na lewej słuchawce umieszczony został przełącznik układu aktywnej redukcji hałasu. Wszystkie kontrolki są wyraźnie wyczuwalne pod palcami.
Parametry
- Przetwornik: 40 mm
- Oporność: 32 Ohm
- Czułość: 98 dB/mW
- Pasmo przenoszenia: 20 Hz ~ 27 kHz
- Maksymalna moc wejściowa: 1,000 mW
- Komunikacja: Bluetooth 4.0, kabel
- Zasięg działania: do 10 m
- Czas rozmów (NC wł / wył): 14 h / 29 h
- Czas pracy – muzyka (NC wł / wył): 14 h / 30 h
- Czas w gotowości (NC wł / wył): 29 h / 630 h
- Czas pełnego ładowania: 3,2 h
Wygoda użytkowania
Komfort użytkowania stoi na wysokim poziomie. Słuchawki wygodnie opierają się na głowie, a nauszniki mają odpowiedni rozmiar, by zapewnić dobrą izolację od otoczenia. Nacisk jest dość mocny, lecz łagodzony przez gąbki, przez co mogłem wygodnie korzystać ze słuchawek podczas testów przez kilka godzin bez przerwy. Jak w większości zamkniętych konstrukcji robi się po jakimś czasie w uszy dość ciepło i zapewne latem tak dobrze nie będzie, ale problem występuje w mniejszym natężeniu niż w modelu MS 530. Słuchawki mogą być sparowane jednocześnie z dwoma urządzeniami, co ułatwia wygodne korzystanie przełączanie się między nimi. Jest też możliwość podłączenia ich kablem do gniazda mini jack 3,5 mm.
Jakość dźwięku
Słuchawki obsługują kodek aptX, umożliwiający przesył dźwięku wysokiej jakości. Ponieważ test był prowadzony właściwie równolegle do modelu MS 530, zestaw utworów testowych i procedura testowa była identyczna. Na paczkę utworów składały się albumy z serwisu Apple Music:
- Maciej Maleńczuk – Maleńczuk gra Młynarskiego
- David Gilmour – Live at Pompeii 2017
- Dire Straits – Brothers in Arms
- Krystian Zimerman & Polish Festival Orchestra – Chopin: Piano Concertos Nos.1 & 2
- Loreena McKennitt – The Mask and Mirror
- Hans Zimmer & Benjamin Wallfish – Blade Runner 2049 OST
- Metallica – Hardwired… to Self-Destruct (Deluxe)
- AC/DC – The Razors Edge
- Mark Knopfler – Tracker (Deluxe)
- Shannon – Crowded Head
Na potrzeby testu słuchawki zostały podłączone bezprzewodowo do komputera stacjonarnego z adapterem BT 4.0 umożliwiającym skorzystanie z aptX oraz do iPhone’a 7 Plus, który korzystał z kodeka SBC.
Spis treści:
- Zawartość zestawu. Jakość wykonania i design. Parametry. Wygoda Użytkowania. Jakość dźwięku
- Wrażenia z odsłuchu. ANC. Podsumowanie
Za słuchawki do testów wielkie podziękowania dla sklepu MP3Store.pl!