Test taniego smartfona myPhone Q-Smart Plus

Aparat

W smartfonie do dyspozycji mamy aparat o matrycy 8 Mpix. Dzięki niemu możemy wykonać jedynie poprawne zdjęcia, lecz na pewno nie powalają one szczegółowością, nasyceniem kolorów czy wyostrzeniem poszczególnych elementów. Dodatkowo fotografie są pełne szumów, telefon nie radzi sobie też z wykonywaniem zdjęć pod słońce – wychodzą one jakby zamglone i prześwietlone. Warto powiedzieć, że sam proces robienia zdjęć jest wolny, więc bardzo łatwo je rozmazać. Dodatkowo raczej musimy zapomnieć o wykonywaniu ujęć małych elementów. Ogólnie rzecz biorąc aparat jest bardzo przeciętny i sprawdzi się jedynie do sporadycznych, amatorskich fotografii.

Na froncie znajdziemy natomiast kamerkę o matrycy 2 Mpix. Jest ona również dość przeciętna i nie pozwoli wykonać zdjęć zbyt wysokich lotów. Są one mało szczegółowe, kąt soczewki jest bardzo wąski (trzeba bardzo mocno wyciągnąć ręce do przodu by uchwycić całą twarz), a kolory pozbawione życia.

Aplikacja aparatu posiada kilka podstawowych funkcji. Możemy jedynie wykonać zwykłe zdjęcie, panoramę lub włączyć tryb upiększania twarzy. Poza tym mamy kilka efektów kolorów, tryb HDR, rodzaje ekspozycji oraz bilans bieli.

Warto dodać, że filmy są nagrywane maksymalnie w rozdzielczości Full HD, czyli według myPhone 1920 x 1088 pikseli. Trochę dziwne, że producent zdecydował się na własny rozmiar wideo, ale cóż zrobić.

Bateria

W smartfonie znajdziemy akumulator o pojemności 3000 mAh. Jest to stosunkowo pojemna bateria, która pozwala na około dwa dni normalnego korzystania ze smartfona. Przy bardziej intensywnej pracy, przy cały czas włączonym internecie (tryb mieszany – po połowie WiFi i transmisja danych) i jasności ekranu na połowie jesteśmy w stanie uzyskać wyniki na poziomie 5-5,5 godziny na wyświetlaczu. Jest to dla mnie bardzo dobry wynik, który pozwoli na rozstanie się z ładowarką na dłuższy czas, niż w przypadku większości smartfonów.

Podsumowanie

MyPhone Q-Smart Plus kosztuje około 300 złotych. Jest to kwota, która pozwoli nam przymknąć oko na pewne wady, które można znaleźć korzystając z tego urządzenia. Przy tak tanim smartfonie i tak pozytywnie zaskoczony byłem dość płynnie działającym systemem oraz najnowszą wersją systemu Android. Całkiem niezła okazała się również bateria oraz antena WiFi.

Do wad zaliczyć można bardzo słabe aparaty, dodatkowo obudowa nie jest zbyt dobrze wykonana, a poza tym ekran niezbyt precyzyjnie reaguje na dotyk. Biorąc pod uwagę cenę myślę, że można te wady wybaczyć. Osobiście bym takiego urządzenia nie kupił, ale jeśli szukacie bardzo taniego smartfona, który sprawdzi się do podstawowych zadań, myPhone Q-Smart może być ciekawą propozycją.

A co Wy myślicie o myPhone Q Smart? Warto kupić aż tak tanie urządzenie, czy może lepiej dopłacić do czegoś nieco lepszego? Dajcie znać w komentarzach.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie
3. Aparat. Bateria. Podsumowanie

Test taniego smartfona myPhone Q-Smart Plus
WYŚWIETLACZ
7.5
DZIAŁANIE, PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
6
OPROGRAMOWANIE
8
AKUMULATOR
9.5
MULTIMEDIA
7
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
8
APARATY
5
JAKOŚĆ WYKONANIA
6.5
WZORNICTWO
6
Ocena użytkownika0 głosów
0
Zalety
Dobry wyświetlacz
Świetny akumulator
Dobry zasięg WI-FI
Android 7.0
Niska cena
Wady
Słabo wykonana obudowa
Przeciętne aparaty
Brak NFC
Niestandardowe ułożenie złącza microUSB
Niezbyt szybko działający system
Mało precyzyjnie działający dotyk wyświetlacza
7.1
OCENA