MyPhone Q-Smart Plus to telefon kosztujący nieco ponad 300 złotych. Biorąc pod uwagę ceny większości smartfonów dostępnych w sklepach jest to bardzo mała kwota. Nie można więc na pewno spodziewać się, że będzie on działał jak flagowe urządzenia. A czy w ogóle da się z niego korzystać? Czy sprawdzi się w codziennym użytkowaniu? Czy warto kupić aż taki tani sprzęt? Zobaczcie sami.
Specyfikacja techniczna myPhone Q-Smart Plus:
- 5,5-calowy wyświetlacz TFT o rozdzielczości HD (720×1280 pikseli; 267 ppi),
- procesor MediaTek MT6580 (czterordzeniowy, taktowanie 1,3 GHz),
- układ graficzny Mali-400,
- 1 GB RAM,
- 8 GB pamięci wbudowanej,
- slot kart microSD (do 32 GB),
- system operacyjny Android 7.0 Nougat,
- Dual SIM (micro SIM + nano SIM),
- Bluetooth 4.0,
- WiFi 802.11 b/g/n,
- GPS, Glonass,
- złącze słuchawkowe 3,5 mm,
- port microUSB,
- aparat główny 8 Mpix z diodą doświetlającą,
- kamerka 2 Mpix na przodzie,
- wymienny akumulator o pojemności 3000 mAh,
- wymiary: 155 x 77 x 9,5 mm,
- waga: 174 gramów.
Wideorecenzja myPhone Q-Smart Plus
Obudowa i wyświetlacz
MyPhone Q-Smart Plus wykonany jest dość przeciętnie. Obudowa w całości to tworzywo sztuczne słabej jakości, które trochę ugina się pod naciskiem, a dodatkowo błyskawicznie pojawiają się na nim odciski palców i tłuste ślady. Na froncie znajdziemy szkło, które dość dobrze chroni wyświetlacz przed rysami, jednak częste przecieranie ekranu jest konieczne, ponieważ na próżno szukać tu jakiejkolwiek powłoki oleofobowej.
Na tyle umieszczono aparat główny o matrycy 8 Mpix wraz z pojedynczą diodą doświetlającą. Pod nimi znajdziemy nazwę urządzenia, niżej napis myPhone, a na samym dole zlokalizowany jest jeszcze głośnik multimedialny. Warto dodać, że tylna pokrywa jest demontowalna, co ułatwia dostęp do akumulatora o pojemności 3000 mAh. Oprócz niego znalazło się tam miejsce na dwie karty SIM oraz jedną microSD.
Na prawym boku są klawisze głośności, a pod nimi przycisk zasilania. Na dole znajdziemy tylko mikrofon, a lewa krawędź jest pozbawiona jakichkolwiek dodatków. Na górnej krawędzi umieszczono złącze słuchawkowe oraz gniazdo microUSB. Co do tego drugiego mam praktyczne zastrzeżenie – mało wygodne jest podłączanie telefonu pod ładowarkę od góry, zwłaszcza, że złącze jest umieszczone na odwrót (zamiast ścięciem do frontu, węższa część złącza jest od strony tyłu).
Na froncie urządzenia nad wyświetlaczem umieszczono kilka czujników, głośnik do rozmów oraz kamerkę do selfie o matrycy 2 Mpix. Pod ekranem znajdziemy natomiast trzy klawisze funkcyjne: wstecz, home oraz ostatnie aplikacje.
Do dyspozycji w urządzeniu mamy 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD, czyli 1280 x 720 pikseli. Przekłada się to na zagęszczenie na poziomie 267 ppi, co pozwala na dość komfortowe korzystanie z aplikacji i przeglądanie stron internetowych. Zaskakujące jest to, że wyświetlacz charakteryzuje się stosunkowo dobrymi i żywymi kolorami, wysoką jasnością maksymalną oraz rewelacyjnymi kątami widzenia. Jedynie, gdy popatrzymy nad ekran od dołu, zobaczyć możemy lukę pomiędzy wyświetlaczem a obudową, przez co widać kilka podświetlonych pasków, co nie wygląda za dobrze. Z drugiej strony, nie ma co się spodziewać nie wiadomo jakiego wyświetlacza po tak tanim urządzeniu.
Spis treści:
1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie
3. Aparat. Bateria. Podsumowanie