Spotify HiFi to odpowiedź na liczne prośby użytkowników, którym nie wystarczała jakość oferowana w obecnym planie premium. Według zapewnień Szwedów, usługa dostarczy muzykę „w jakości CD”.
Lepsza jakość dźwięku na Spotify
Spotify udało się przeprowadzić rewolucję w dostępie do muzyki, a także zdominować rynek usług streamingu audio. Mogą oni pochwalić się milionami użytkowników i naprawdę dobrymi aplikacjami, ale pod względem jakości dźwięku przegrywają ze znacznie mniej popularnym Tidalem.
Najwyższa jakość w pakiecie Spotify Premium dla wielu osób jest wystarczajaca, ale nie wszystkich zadowala. Braki widać szczególnie, gdy korzystamy z dobrych słuchawek, głośników czy topowego systemu audio w nowym Mercedesie czy BMW. Na szczęście, wkrótce ma to się zmienić.
Firma zapowiedziała wprowadzenie Spotify HiFi, czyli dostępu do bezstratnego dźwięku wysokiej jakości. Jak mogliśmy usłyszeć podczas wirtualnej konferencji Stream On, nowy plan ma zapewnić muzykę w „jakości CD”.
Z nowego plany skorzystamy już niebawem
Spotify HiFi ma być dostępne jeszcze w tym roku na wielu urządzeniach, które pozwalają korzystać z usługi. Nie zabraknie wsparcia dla Spotify Connect i wybranych głośników oraz innych urządzeń audio.
Niestety, nie poznaliśmy jeszcze wielu szczegółów. Nie wiadomo, czy Spotify HiFi zadebiutuje od razu w Polsce czy jednak będziemy musieli poczekać dłużej niż użytkownicy w innych krajach. Niewykluczone bowiem, że cały proces wdrażania zostanie podzielony na etapy. Ponadto, firma nie ujawniła ceny nowego planu, za który najpewniej trzeba będzie zapłacić więcej niż za standardowy pakiet Premium.
Pojawienie się Spotify HiFi oznacza, że Tidal czy Amazon Music niekoniecznie już zachęcą do siebie osoby preferujące wyższą jakość dźwięku. W końcu, bezstratny dźwięk będzie można uzyskać także na Spotify.
Warto zauważyć, że wprowadzenie nowego planu można wiązać się z kłopotami Apple Music, które ostatnio przyciągnęło sporo osób za pomocą Apple One. Jeśli firma z Cupertino szybko nie przygotuje konkurencyjnej oferty, to jak najbardziej może stracić spore grono użytkowników, którym niekoniecznie wystarcza format AAC w jakości 256 kb/s.