Co może być największy atutem modelu Sharp Aquos R6? Niewykluczone, że kamera, a to między innymi za sprawą współpracy z Leicą.
Według ostatnich, choć należy zaznaczyć nieoficjalnych doniesień, wieloletnia współpraca pomiędzy Huaweiem a Leicą lada dzień dobiegnie końca. Błędne byłoby jednak stwierdzenie, jakoby niemiecka firma postanowiła całkowicie zrezygnować z jakichkolwiek form potencjalnej współpracy z innymi producentami elektroniki.
Biorąc pod uwagę wcześniejsze udane przedsięwzięcia, nie będzie wielkim zaskoczeniem, że inny producenci na samą wieść o powyższym zaczęli pchać się drzwiami i oknami. Zatem Leica nie ma raczej prawa narzekać na brak zainteresowania swoją ofertą.
Jednym z zainteresowanych okazał się Sharp, który właśnie oficjalnie zaprezentował swój najnowszy flagowy smartfon, model Sharp Aquos R6. Ma on kilka asów w rękawie, dzięki czemu z całą pewnością będzie wyróżniał się na tle innych topowych smartfonów.
Sharp Aquos R6 – jakość, nie ilość
Dosłownie największym atutem urządzenia, choć producent na każdym kroku z dumą podkreśla, że nie jedynym, jest monstrualny, nawet jak na współczesne standardy, 1-calowy, pojedynczy aparat tylni. Ta stworzona we współpracy z Leicą i sygnowana marką Summicron 7-elementowa konstrukcja może pochwalić się szerokokątnym obiektywem z matrycą o rozdzielczości 20 Mpix (f/1.9). Na wyspie znalazło się również miejsce na diodę doświetlającą LED oraz czujnik ToF. Przybliżenie obrazu odbywa się wyłącznie w sposób cyfrowy.
Pozostała specyfikacja też jest warta uwagi
Sharp Aquos R6 nie ma się również czego wstydzić w kontekście przedniego panelu, ten pokrywa bowiem 6,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2730×1260 pikseli, który wykonany jest w technologii Pro IGZO OLED. Charakteryzuje się on zmienną, adaptacyjną częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie do 240 Hz oraz jasnością maksymalną aż 2000 nitów. Nie zabrakło obsługi standardów HDR10 i Dolby Vision.
Zintegrowany z wyświetlaczem czytnik linii papilarnych dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa wykorzystuje system autoryzacji Qualcomm 3D Sonic Max, jako jeden z pierwszych smartfonów na rynku. Weryfikacja odcisków odbywa się na znacznie powiększonym obszarze, co ułatwia odblokowanie urządzenia, a w razie potrzeby istnieje możliwość potwierdzenia swojej tożsamości za pomocą dwóch odcisków jednocześnie.
W środku Sharp Aquos R6 należy spodziewać się samych topowych podzespołów. Na pokładzie znajdują się: procesor Qualcomm Snapdragon 888, 12 GB RAM LPDDR5 wespół z 128 GB pamięci lokalnej UFS 3.1, którą można rozbudować za pomocą karty microSD o maksymalnie dodatkowy 1 TB. Długą żywotność na jednym ładowaniu zapewni akumulator o pojemności 5000 mAh. Do zestawu dołączany jest również specjalny adapter, który ma pozwolić na szybki transfer danych ze starego smartfona, również z iPhone’a.
Smartfon obsługuje najnowsze standardy łączności, w tym 5G oraz Wi-Fi 6. Spełnia standardy wodo- i pyłoszczelności IPX5, IPX8 oraz IP6X. W formie ciekawostki można dodać, że Sharp Aquos R6 posiada dedykowany przycisk dla asystenta Google – do tej pory był bajer kojarzony głównie ze smartfonami od Nokii.
Sharp Aquos R6 zadebiutuje w Japonii w czerwcu bieżącego roku. Producent nie ujawnia szczegółów dotyczących ceny, ani potencjalnej dostępności urządzenia poza Krajem Kwitnącej Wiśni.