Motorola One Hyper zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych na początku grudnia 2019 roku. Po niecałych dwóch miesiącach smartfon pojawił się w Europie. Jego cena jest tylko nieznacznie wyższa niż w USA.
Motorola One Hyper – specyfikacja
Smartfon wyróżnia się na tle innych urządzeń z portfolio Motoroli przede wszystkim dwoma elementami. Pierwszym jest wysuwany aparat do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 32 Mpix z pikselami wielkości 0,8 µm i przysłoną f/2.0, który wykorzystuje technologię łączenia czterech mniejszych pikseli w jeden większy o rozmiarze 1,6 µm, co powinno pozytywnie przełożyć się na jakość zdjęć również w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Do tego Motorola One Hyper może pochwalić się wsparciem dla technologii szybkiego ładowania o mocy aż 45 W (oprócz tego obsługuje też 27 W i 15 W). Producent nie precyzuje jednak, na których rynkach w zestawie sprzedażowym znajdzie się 45 W ładowarka (część klientów będzie musiała sobie więc ją dokupić na własną rękę).
W związku z zastosowaniem wysuwanego aparatu, Motorola One Hyper jest także pierwszą Motką z ekranem „Total Vision”, tzn. „bezramkowym” bez żadnych wcięć i otworów. Wyświetlacz w tym modelu ma przekątną 6,5 cala, proporcje 19,5:9 i rozdzielczość Full HD+ 2340×1080 pikseli. Jako że producent zastosował tu panel IPS TFT LCD, czytnik linii papilarnych umieszczono na pleckach urządzenia (obecnie dostępna komercyjnie technologia nie pozwala zintegrować skanera odcisków palców z tego typu matrycami).
Motorola One Hyper oferuje również ośmiordzeniowy (8x Kryo 460; 11 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 675 2,0 GHz z układem graficznym Adreno 612 oraz 4 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 1 TB. Na pokładzie smartfona jest też podwójny aparat główny 64 Mpix (f/1.9) z pikselami wielkości 0,8 µm + 8 Mpix (f/2.2) z obiektywem szerokokątnym o kącie widzenia 118°. Moduł może także nagrywać wideo w 4K przy 30 klatkach na sekundę.
Na liście parametrów Motoroli One Hyper znajdują się również moduły Bluetooth 5.0 i NFC, port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe oraz hybrydowy Dual SIM (2x nano SIM lub nano SIM + microSD). Smartfon nie oferuje typowej diody powiadomień – jej rolę pełni świetlny pierścień wokół czytnika linii papilarnych na panelu tylnym. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 10 i jest zasilana przez akumulator o pojemności 4000 mAh.
Motorola One Hyper – cena w Europie
Smartfon pojawił się już w kilku europejskich krajach. W Niemczech, Francji i Holandii jego cenę ustalono na 299,99 euro, co jest równowartością niespełna ~1300 złotych. Można się spodziewać, że Motorola One Hyper będzie w Polsce niewiele droższa, jednak na razie nie wiemy, kiedy trafi do naszego kraju i ile dokładnie może kosztować.