Samsung, jeden z największych producentów elektroniki na świecie, ogłosił plan udostępnienia swoich patentów technologicznych mniejszym firmom w Korei Południowej. Na czym to polega?
Mniejsze przedsiębiorstwa otrzymają patenty Samsunga
Ta inicjatywa ma na celu stymulowanie wspólnego wzrostu i umożliwienie mniejszym przedsiębiorstwom wykorzystanie zaawansowanych technologii w rozwijaniu ich własnych produktów. Firmy te nie poniosą żadnych kosztów związanych z otrzymaniem bądź korzystaniem z tych patentów.
Samsung podpisał protokół z Ministerstwem Handlu, Przemysłu i Energii oraz Koreańskim Instytutem Postępu Technologicznego. Celem tego porozumienia jest promowanie korzystnego ekosystemu poprzez dzielenie się technologią i wspieranie rozwoju mniejszych firm.
Dzięki temu programowi, lokalne firmy będą miały dostęp do zaawansowanych technologii, które pomogą im w konkurowaniu na globalnym rynku. Niestety, kwota wsparcia oferowana przez Samsunga nie została jeszcze określona, jednak wnioski płynące z tej inicjatywy są obiecujące.
Ta współpraca między gigantami technologicznymi a lokalnymi firmami ma ogromne znaczenie dla rozwoju branży technologicznej w Korei Południowej. Działania podejmowane przez Ministerstwo Przemysłu przyczynią się do zwiększenia skali i konkurencyjności lokalnych startupów. Ponadto wpłynie to na umocnienie pozycji Korei Południowej na arenie globalnej.
Koreański program rządowy
Gigant udostępni 123 patenty związane między innymi z półprzewodnikami czy wyświetlaczami. Program ma przynieść korzyści dla nawet 86 mniejszych firm. Jest to część rządowego programu dzielenia się technologią rozpoczętego w 2013 roku. Biorą w nim udział aż 33 konglomeraty.
Tytułowy producent jest jego częścią od 2015 roku. Do tej pory przekazano 2979 patentów dla 1416 przedsiębiorstw, z czego sam Samsung udostępnił 1082 patenty 588 mniejszym podmiotom. Oczekuje się, że ten program będzie miał długotrwały i korzystny wpływ na rozwój technologiczny w Korei Południowej.
Warto zauważyć, że udostępnienie patentów przez Samsunga to nie tylko korzyść dla mniejszych firm, ale także dla całej branży technologicznej. Dzięki większej wymianie wiedzy i technologii, ogólny ekosystem staje się bardziej dynamiczny i innowacyjny. Ponadto taka współpraca może przyczynić się do rozwoju nowych rozwiązań technologicznych oraz przyspieszenia postępu w różnych dziedzinach.