Samsung Galaxy A50s zdradził swoją specyfikację. Co nowego względem Galaxy A50?

Samsung dosłownie zalał rynek nowymi smartfonami z serii Galaxy A, ale fala ta jeszcze się nie skończyła, gdyż w przygotowaniu jest kilka kolejnych. Jednym z nich jest Galaxy A50s, który właśnie zdradził swoją specyfikację techniczną.

Galaxy A50 był średniakiem, na którego czekaliśmy. Jako pierwszy smartfon w całej historii Samsunga został bowiem wyposażony w ekranowy czytnik linii papilarnych i jednocześnie był kolejnym dowodem na to, że Koreańczycy starają się nadążyć za konkurencją, aby nie pozostać w tyle. Co prawda działanie skanera odcisków palców pozostawiało początkowo sporo do życzenia, ale producentowi mimo wszystko udało się wywołać efekt wow.

Po (niespodziewanej) premierze Galaxy A50 i Galaxy A30 na targach MWC 2019 w Barcelonie Samsung wprowadził na rynek jeszcze kilka modeli z tej serii, ale wszystko wskazuje na to, że Koreańczycy wciąż nie pokazali wszystkiego, co przygotowali, bowiem pracują jeszcze m.in. nad Galaxy A90, Galaxy A70s i Galaxy A50s. Ten ostatni właśnie zdradził sporo informacji na temat swojej specyfikacji technicznej.

Samsung Galaxy A50s – specyfikacja

Smartfon pojawił się w bazie AnTuTu, które zdradziło, że wyposażono go w wyświetlacz o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli, ośmiordzeniowy (4x ARM Cortex-A73 2,3 GHz + 4x ARM Cortex-A53 1,7 GHz; 10 nm FinFET) procesor Exynos 9610 z układem graficznym ARM Mali-G72 MP3, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej. Podczas testu Samsung Galaxy A50s pracował pod kontrolą systemu Android 9.0 Pie.

AnTuTu podało też, że smartfon „wykręcił” 151136 punktów. Wynik ten plasuje go nieco przed procesorem Qualcomm Snapdragon 660, ale jednocześnie daleko za układami Qualcomm Snapdragon 675 i Qualcomm Snapdragon 710.

Samsung Galaxy A50s – specyfikacja (fot. AnTuTu)

Najważniejsza jest jednak odpowiedź na pytanie: co nowego zaoferuje Galaxy A50s względem Galaxy A50? Cóż, na podstawie informacji z AnTuTu nie da się tego wywnioskować, ponieważ oba smartfony mają identyczną specyfikację. Model podstawowy także bowiem dostępny jest w wersji z 64 GB pamięcią wbudowaną (aczkolwiek w Polsce sprzedawany jest wariant z dwukrotnie większą przestrzenią na pliki użytkownika).

Można więc oczekiwać, że Samsung zdecyduje się na ulepszenia w innych aspektach, przede wszystkim aparatu (być może na pokładzie pojawi się sensor o rozdzielczości 48 Mpix zamiast 25 Mpix). Rewolucji nie powinniśmy się jednak spodziewać.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy A50 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Denisa)

Źródło: AnTuTu

Exit mobile version