Smartfony Samsunga nigdy nie wyróżniały się na tle konkurencji, jeśli oceniać atrakcyjność stosunku ceny do wyposażenia i możliwości. Mimo wszystko producent ma w swojej ofercie kilka godnych zainteresowania pozycji (m.in. Galaxy M21), ale nad zakupem modelu Samsung Galaxy A31 trzeba mocno się zastanowić. I to wcale nie dlatego, że urządzenie ma na pokładzie procesor MediaTek.
Zacznijmy jednak od mocnych stron tego smartfona, bowiem ma ich on całkiem sporo, a jego wady niekoniecznie muszą zniechęcić potencjalnych nabywców, którzy zdecydują się postawić na ten model.
Specyfikacja Samsung Galaxy A31
Smartfon nie może się wstydzić swojego wyświetlacza, ponieważ jest to duży panel Super AMOLED o przekątnej 6,4 cala, a ponadto też rozdzielczości Full HD+ 2400×1080 pikseli (proporcje 20:9). Co więcej, z ekranem zintegrowano również czytnik linii papilarnych.
Wypada doprecyzować, że w Samsungu Galaxy A31 zastosowano wyświetlacz typu Infinity-U, który ma wycięcie w kształcie litery „U” w górnej części. Umieszczono w nim pojedynczy aparat o rozdzielczości 20 Mpix (f/2.2), więc fani selfie powinni być zadowoleni.
Na tyle znajdują się zaś już cztery aparaty. Główny ma rozdzielczość 48 Mpix (f/2.0), ten z obiektywem ultraszerokokątnym 8 Mpix (f/2.2; 123º FOV), a do zdjęć makro 5 Mpix (f/2.4). Ostatni, także 5 Mpix (f/2.4), służy do wykrywania głębi w fotografii portretowej w celu uzyskania efektu bokeh (funkcja Live Focus).
Jak wspomniałem we wstępie, sercem tego smartfona jest procesor MediaTek Helio P65, który opiera się na rdzeniach ARM Cortex-A75 oraz ARM Cortex-A55 i jest produkowany z wykorzystaniem 12-nm procesu technologicznego. Za przetwarzanie grafiki odpowiedzialny jest z kolei układ ARM Mali-G52 MC2.
Do tego smartfon dysponuje 4 GB RAM i 64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 512 GB. Specyfikacja Samsung Galaxy A31 obejmuje też akumulator o pojemności 5000 mAh z obsługą szybkiego ładowania przewodowego 15 W. Całość ma wymiary 159,3×73,1×8,6 mm.
Jakie wady ma więc ten smartfon? Zaskakujący jest brak NFC oraz… Dual SIM, który zdawał się stać standardem w smartfonach Samsunga. Producent nie wspomina jednak o nim ani słowem, podobnie jak wszystkie sklepy, w ofercie których pojawił się Galaxy A31.
Cena Samsung Galaxy A31
Smartfon jest już dostępny w wielu sklepach w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej Prism Crush Black i niebieskiej Prism Crush Blue (biała i czerwona nie trafią do Polski). Oficjalna cena Samsung Galaxy A31 to 1299 złotych i nie jest ona nawet aż tak odpychająca, aczkolwiek mimo wszystko trochę trudno w takim przypadku wybaczyć brak NFC i Dual SIM.
Wielu osobom to prawdopodobnie nie będzie jednak przeszkadzać i z chęcią kupią ten smartfon.