Revolut to brytyjski fintech, odnoszący sukcesy w wielu krajach europejskich. Do tej pory nie mógł pochwalić się licencją bankową, ale to się dziś zmieniło. Powitajcie Revolut Bank.
Revolut Bank to nowe możliwości
Jak dotąd, środki gromadzone na wirtualnych kartach przedpłaconych Revoluta nie mogły zyskać żadnej gwarancji zewnętrznego nadzoru. W razie czego, to od dobrej woli firmy zależało, czy środki, które straciliśmy w wyniku jakichś nieszczęśliwych okoliczności, pojawią się u nas z powrotem w podsumowaniu salda.
Znacznie więcej praw przysługuje tym, którzy korzystają z usług bankowych, których do tej pory Revolut oferować nie mógł. To się jednak zmieniło, bo – jak donosi serwis cashless.pl – po udanych testach na Litwie, firma uruchamia je w Polsce.
Konta depozytowe w Revolucie
Konta depozytowe to typowy produkt bankowy. W Revolut Bank będą zabezpieczone przez litewski rządowy system ubezpieczeń inwestycji i depozytów.
Fintech wysyła już zaproszenia do otworzenia swojego konta wybranym użytkownikom platformy. Chętni będą mogli przenieść swoje środki z Revolut Payments do Revolut Bank.
To dopiero początek, bo w perspektywie, Revolut Bank planuje uruchomienie kolejnych usług bankowych, w tym kart kredytowych. Licencja bankowa pozwoli też na udzielanie pełnoprawnych kredytów. Revolut otwiera więc dziś nowy rozdział w swojej historii, zmieniając status z udanego startupu finansowego na bank.
W maju Revolut ogłosił, że ma w Polsce ponad milion klientów. Nie dziwne więc, że na jeden z pierwszych krajów, w których udostępniono usługi bankowe, wybrano właśnie nasz kraj.