Gamingowa bestia, jaką jest Redmagic Titan 16 Pro Eclipse, ujrzała właśnie światło dzienne. To potężny laptop dla graczy, którym zależy nie tylko na wydajności, ale też po prostu wysokim komforcie rozgrywki. Przynajmniej o tym, że tak jest, przekonuje sam producent.
Metalowa skorupa i potężne wnętrze. Oto laptop Redmagic Titan 16 Pro
Zacznijmy od tego, że Redmagic Titan 16 Pro Eclipse wita nas całkowicie metalową obudową. W jej wnętrzu skrywa zaś topowe podzespoły, mające zapewniać na tyle wysoką wydajność, by nawet nowsze tytuły działały bez problemu.
Sercem komputera jest 24-rdzeniowy procesor Intel Core i9-14900H cechujący się taktowaniem dochodzącym do 5,8 GHz w trybie Turbo Boost. Towarzyszy mu 16 GB RAM typu DDR5 o częstotliwości taktowania 5600 MHz (a w razie potrzeby można dorzucić drugie tyle).
Za przetwarzanie grafiki odpowiada karta Nvidia GeForce RTX 4060 z 8 GB pamięci GDDR6 i obsługą DLSS 3.5. Do tego dochodzi dysk SSD o pojemności 1 TB, a jeśli potrzeba Ci więcej, możesz zrobić użytek z dwóch slotów PCIe 4.0 x4 (M.2 2280). Specyfikację uzupełnia jeszcze akumulator o pojemności 80 Wh obsługujący szybkie ładowanie z mocą 100 W.
Gamingowy laptop z prawdziwego zdarzenia
Jak na taką gamingową bestię przystało, Redmagic Titan 16 Pro Eclipse może także pochwalić się zaawansowanym systemem chłodzenia cieczą, połączonym z trzema wentylatorami rozpędzającymi się do 4500 obrotów na minutę. Producent zapewnia o świetnym zarządzaniu temperaturą przy nieszczególnie głośnym działaniu. Pozytywnie na komfort rozgrywki wpływać ma też wygodna klawiatura z 4-strefowym podświetleniem RGB.
Tak, jak wskazuje na to sama nazwa, nowy laptop ma 16-calowy wyświetlacz. Jest to konkretnie panel cechujący się rozdzielczością 2560×1600 pikseli, częstotliwością odświeżania 240 Hz, jasnością sięgającą 500 nitów i czasem reakcji na poziomie 3 ms. Gracze mogą także liczyć na obsługę technologii G-Sync oraz 100% pokrycie przestrzeni DCI-P3.
Wreszcie, na szerokie opcje łączności składają się porty Thunderbolt 4, USB, HDMI 2.1, mini jack oraz gigabitowe złącze Ethernet. Z siecią można łączyć się również, wykorzystując zintegrowaną kartę Wi-Fi 6E. Wszystko to zaś przy grubości, która nie przekracza 24 mm i wadze na poziomie 2,4 kg.
Ile to cacko kosztuje?
Oficjalny debiut sklepowy urządzenia został zaplanowany na 29 sierpnia 2024 roku, a na liście dostępności znajduje się Polska. Cena laptopa wynosi natomiast 1759 euro (równowartość ~7500 złotych).