Forever Power Bank PB001

Recenzja zewnętrznego akumulatora Forever Power Bank PB001

Forever Power Bank PB001

Chyba największą bolączką wszystkich przenośnych urządzeń jest czas pracy na jednym ładowaniu. Cóż nam po super tablecie czy telefonie, gdy już po 2-3 godzinach użytkowania trzeba zacząć się rozglądać za jakimś źródłem prądu? O ile przy droższych urządzeniach czas pracy na baterii prezentuje w miarę przyzwoity poziom, to w przypadku urządzeń tańszych bywa z tym różnie.

Sam będąc posiadaczem niezbyt drogiego urządzenia, którego czas pracy w dużym obciążeniu oscyluje w okolicach 3 godzin, szukałem jakiegoś sposobu jakby tu móc go używać dłużej. W efekcie tych poszukiwań kupiłem Forever Power Bank PB001.

Zawartość pudełka

W zestawie dostajemy akumulator zewnętrzny o pojemności 3600 mAh, krótką broszurkę pełniącą funkcję instrukcji, adapter sieciowy, kabelek USB oraz komplet 8 końcówek: Nokia 2 mm, Samsung 11 mm, LG 9 mm, Sony Ericsson 16 mm, mini-USB, micro-USB, Sony PSP oraz Apple. Mimo wymienienia w instrukcji, w pudełku nie było przejściówki do tabletów Samsunga oraz 3,5 mm dla Nokii. Trochę szkoda również, że kabelek dołączony przez producenta jest bardzo krótki, kilka centymetrów więcej by mu nie zaszkodziło.

Forever Power Bank PB001

Sam akumulator jest niewielki i całkiem zgrabny (wymiary: 104 x 58 x 10 mm), waży ok. 100 g, więc nie będzie zbyt mocno obciążał nam toreb czy plecaków. Obudowa wygląda na aluminiową. Na jednej z krawędzi producent umieścił wszystko co niezbędne: przycisk Power, pełniący również funkcję przycisku funkcyjnego, pełnowymiarowy port USB, diodę LED oraz port micro-USB służący do ładowania akumulatora. Nad micro-USB umieszczone zostały również 4 diody pokazujące poziom naładowania.

Forever Power Bank PB001

Wydajność

Wedle zapewnień producenta, w pełni naładowana bateria pozwala świecić diodą LED aż przez 180 godzin. Podłączona do mojego rozładowanego tabletu Goclever Tab A73 naładowała go do tylko do 90%, a w trakcie ładowania obejrzałem jedynie 30-minutowy odcinek serialu z karty SD. Więc deklarowane przez producenta 3600 mAh wydawało się być wartością nieco na wyrost (bateria w A73 to przecież tylko 3200 mAh). Jednak odrobina zabawy z matematyką wyjaśniła wszystko: akumulator faktycznie ma 3600 mAh ale dla napięcia 3,7V – ojj nieładny ten chwyt marketingowy, nieładny.

Czas potrzebny do pełnego naładowania akumulatora to ok. 3,5 godziny.

Podsumowanie

Zewnętrzny zasilacz wydaje się być ciekawym sposobem na zwiększenie mobilności naszych urządzeń przenośnych. Dzięki różnego rodzaju przejściówkom możemy podratować nasz telefon, odtwarzacz mp3 czy też tablet w krytycznej chwili. Jednak jego cena, wynosząca aż 140 złotych, może być odstraszająca.

Zalety:
+ bogaty zestaw przejściówek
+ lekki
+ funkcja latarki
+ kompatybilny z dużą ilością urządzeń

Wady:
– cena
– braki w przejściówkach
– rzeczywista pojemność akumulatora

_ _ _ _

Tekst podesłał Aki – dzięki!

Jeśli masz pomysł na tekst o tabletach bądź na tematy około-tabletowe lub jesteś posiadaczem któregoś z tabletów i chciałbyś z nami współtworzyć Tabletowo.pl – daj znać. Obecnie najbardziej pożądane są recenzje akcesoriów do tego typu sprzętu oraz wszelkich aplikacji na iOS i Androida, ale jeśli czujesz, że mógłbyś napisać test swojego tabletu (w ramach serii recenzji Opinia/recenzja użytkownika), felieton bądź artykuł na jakiś konkretny temat – również jesteśmy otwarci na propozycje. W ten sposób, jeśli zechcecie nam pomóc, baza artykułów Tabletowo.pl powiększy się o kolejne wartościowe, autorskie wpisy. Nie ma nic cenniejszego niż dzielenie się spostrzeżeniami i opiniami z innymi Czytelnikami – jeśli masz taką ochotę – odezwij się na mejla: admin(małpka)tabletowo.pl