Recenzja Xiaomi Redmi 4A

Aparat

W cenie wynoszącej 600 złotych nie można spodziewać się ponadprzeciętnych możliwości fotograficznych. Muszę jednak przyznać, że zdjęcia wykonywane Redmi 4A potrafią pozytywnie zaskoczyć. Warunkiem jest jednak dostateczna ilość słońca/światła – w przeciwnym razie efekty będą zaledwie zadowalające.

Patrząc na załączone przeze mnie przykładowe zdjęcia wykonane Redmi 4A widać wyraźnie, że często jasne pola (np. chmury) są przepalone – głównie dotyczy to frontowej kamerki (5 Mpix), ale i główny aparat (13 Mpix) miewa z tym problem. HDR z kolei lekko wyciąga kolory z cieni, nie zostawiając przy tym nienaturalnych barw, co często ma miejsce w tanich smartfonach.

W ogólnym rozrachunku oceniam aparat Redmi 4A całkiem pozytywnie – pamiętając oczywiście, że to smartfon za niewielkie pieniądze, który w żaden sposób nie może konkurować z droższymi konstrukcjami. W swojej klasie jednak jest, w mojej opinii, jednym z lepszych.

Przykładowe zdjęcia zrobione za pomocą Xiaomi Redmi 4A (jak zawsze w oryginalnej rozdzielczości – wystarczy otworzyć w nowej karcie):

Akumulator

Nie ukrywam, że rozpoczynając testy Xiaomi Redmi 4A, który wyposażony jest w akumulator o pojemności 3120 mAh, spodziewałam się, że czas pracy tego modelu będzie nieco dłuższy niż to, co otrzymałam w rzeczywistości – spodziewałam się czasu na włączonym ekranie (Screen on Time – SoT) na poziomie 6 godzin.

Tymczasem w moich rękach smartfon ten działał średnio przez dzień-dwa, z czego SoT wynosił 4-5,5 godziny w zależności od włączonych modułów i ustawionej jasności ekranu. Mimo wszystko trzeba przyznać, że jest to dobry rezultat.

Zdjęcie jest elementem kampanii Kiano

Podsumowanie

Jeśli ktoś ma do wydania 600 złotych i w jego kręgu zainteresowań są smartfony z ekranami o przekątnej 5 cali, zdecydowanie powinien spojrzeć w kierunku testowanego dziś przeze mnie Xiaomi Redmi 4A. To jeden z tych tanich smartfonów, które zdecydowanie mogę polecić, bo korzysta się z niego po prostu przyjemnie – mimo niskiej ceny.

Wady, owszem, ma, ale w jego cenie ich znaczenie jest marginalne.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie. Zaplecze komunikacyjne. Głośnik
3. Aparat. Czas pracy. Podsumowanie

Sprzęt do testów dostarczył x-kom – dzięki!

Recenzja Xiaomi Redmi 4A
WYŚWIETLACZ
7.5
DZIAŁANIE - PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
7
OPROGRAMOWANIE
8
AKUMULATOR
7.5
MULTIMEDIA
6.5
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
7.5
JAKOŚĆ WYKONANIA
7.5
WZORNICTWO
7.5
Ocena użytkownika0 głosów
0
Zalety
ogólne działanie
dual SIM
czujnik światła
port podczerwieni
gest dwukliku wybudzający ekran
obsługa USB OTG
czas pracy
MIUI bogate w przydatne funkcje
Wady
niepodświetlane przyciski systemowe
praktycznie niewidoczna dioda powiadomień
hybrydowy dual SIM
7.4
OCENA