Komfort noszenia i użytkowania
Opaska waży 38 gramów i nie jest zbytnio odczuwalna przez użytkownika. Jej wymiary (10,8 x 20 x 14,5-24 mm) sprawiają jednak, że Loop 2 czuć np. przy mankietach koszul z długim rękawem czy bluz. Mi jednak, z racji charakteru wykonywanej pracy, najbardziej przeszkadzało stalowe zapięcie, które obijało się o aluminiową klawiaturę w moim laptopie. Dlatego zawsze siadając do komputera przekręcałam opaskę tak, by stykała się z nim częścią gumową, a właściwie plastikową, bo to ona jest tu najbardziej zewnętrzna. Albo w ogóle ją zdejmowałam z nadgarstka, bo pisanie z nią jest po prostu niewygodne – nadgarstek jest wtedy oparty o dość grubą opaskę.
Przejdźmy do wyświetlacza, na temat którego dotychczas wyłącznie coś napomknęłam. Niewielki ekran wyświetla treści w postaci 85 czerwonych diod. Przełączenia się pomiędzy poszczególnymi ekranami (godzina, poziom aktywności, spalone kalorie i kroki, które przeszliśmy danego dnia) odbywa się za pomocą dotykowego przycisku. Bardzo istotny jest fakt, że sprawnie reaguje na dotyk użytkownika. A same treści, jeśli jest to jakiś dłuższy komunikat („it’s time to move / charge”) wolno przesuwają się od prawej do lewej.
Opaska jest wodoodporna – z napisu w jej wewnętrznej części można wywnioskować, że przetrwa zanurzenia na głębokości do 20 metrów. Osobiście nie testowałam jej na basenie ani podczas kąpieli, ale podczas prysznica i zwykłego mycia rąk – jak najbardziej. Oczywiście każde spotkanie z wodą Loop 2 przetrwał.
Akumulator, czas pracy
Jedną z największych zalet Polar Loop 2 jest czas pracy, zapewniany przez akumulator o pojemności 38 mAh. Korzystając z opaski bez włączonych powiadomień, bez żadnego problemu wytrzymuje tydzień na jednym ładowaniu. Włączenie powiadomień z aplikacji zapewne skutkowałoby skróceniem czasu pracy, ale – jak już wspomniałam – funkcja ta nie jest dostępna dla Loop 2 sparowanego z Androidem…
Szkoda tylko, że ładowanie opaski odbywa się dzięki dedykowanej ładowarce. Oznacza to, że wyjeżdżając gdziekolwiek dalej nie możemy wspomóc się kablem USB z wtyczką micro. Tu mamy bowiem magnetyczną, okrągłą wtyczkę, za pomocą której Loop 2 ładuje się niecałe 1,5 godziny.
Spis treści:
1. Wygląd. Konfiguracja, aplikacja
2. Komfort noszenia i użytkowania. Czas pracy
3. Monitorowanie aktywności i snu. Podsumowanie