Recenzja myPhone Hammer Force, którego od jutra kupicie w Biedronce

SYSTEM

W myPhone Hammer Force znajdziemy prawie czystą odsłonę Androida w wersji 4.4.2 KitKat. Jest to niestety już dość przestarzała wersja systemu, przez co nie kryję zdziwienia, że producent nie zdecydował się na coś nowszego. Na system nałożona jest delikatna nakładka od myPhone, która zmienia część ikon w ustawieniach, a także dodaje aplikacje, takie jak Listonic (do tworzenia list zakupów, zadań do wykonania), BookApart (do wyszukiwania hoteli), Ceneo, Homebook (zawiera w sobie głównie zdjęcia i projekty wnętrz mieszkań), Domodi (sklep internetowy z odzieżą), a także nawigację NaviExpert. Co ciekawe – część z tych programów odinstalowała się sama podczas aktualizacji.

Oprócz tych aplikacji mamy jeszcze dwie dodatkowe opcje w ustawieniach. Jest to oprogramowanie klawisza SOS, w którym możemy przypisać informowane o niebezpieczeństwie numery oraz treść wysyłanej wiadomości, a także możliwość nazwana odblokowanie gestem. Chodzi w niej o to, że możemy wybudzić ekran po dwukrotnym stuknięciu, a także uruchomić przypisane aplikacji bezpośrednio z zablokowanego ekranu. Niestety, funkcja ta nie działa zbyt precyzyjnie i często nie udaje się w ogóle rozpoznać zdefiniowanego wcześniej gestu.

MyPhone Hammer Force to smartfon do zadań specjalnych… ale na pewno nie pod względem działania i oprogramowania. Urządzenie nie działa zbyt płynnie, niektóre aplikacje potrafią się długo ładować lub przycinać. Do gier też raczej ten smartfon się nie nadaje – bardziej uparte osoby może zagrają w gry przy niższych ustawieniach graficznych, ale na pewno nie ma co liczyć na cuda. Nie jest aż tak źle, jak myślałem że może być, bo na upartego da się pograć, ale trzeba mieć na uwadze, że klatkowanie i przycięcia mogą się zdarzać. Trzeba jednak pamiętać, że urządzenie ma, przede wszystkim, wyróżniać się od standardowych budżetowców dużo bardziej solidną konstrukcją, więc nie możemy od niego wymagać też płynności, jak w przypadku zwykłych smartfonów.

  • AnTuTu: 19013
  • Quadrant: 8667
  • CPU Prime Benchmark: 2963
  • 3DMark:
    • Ice Storm Extreme: 2841

Nie mogę natomiast narzekać na działanie modułów łączności. Internet działa z przyzwoitą płynnością zarówno po WiFi, jak i przy użyciu transmisji danych; GPS daje sobie dość dobrze radę z ustalaniem pozycji, a rozmowy telefoniczne stoją na dobrym poziomie – ani my, ani nasz rozmówca nie ma powodów do narzekań. W kwestii głośnika multimedialnego można jednak powiedzieć, że się trochę zawiodłem, ponieważ odtwarzane dźwięki są dość ciche, a jakość muzyki nie stoi na zbyt wysokim poziomie i czasem słyszalne są szumy.

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie
3. Aparat. Bateria. Podsumowanie