Głośniki
Zdecydowanie duży plus za to, że głośniki są dwa i umieszczone po obu stronach tabletu – jeden na lewej krawędzi, drugi na prawej. Ale niestety, to by było na tyle pozytywów w ich kierunku. Jakiejkolwiek muzyki byśmy na nich nie chcieli słuchać, za każdym razem odniesiemy to samo wrażenie – dźwięk jest mocno spłaszczony, czasem też metaliczny. Głośniki, niestety, są tu słabiutkie.
Sytuację ratuje natomiast 3.5 mm jack audio, który oferuje niezłą jakość dźwięku na wyjściu.
Aparaty
Z przodu 2 Mpix, z tyłu – też 2 Mpix. Nie będę się na ich temat rozpisywać, bo uważam, że w tabletach to jedynie dodatek, który raz na jakiś czas może się po prostu okazać przydatny. Jakie zdjęcia robią oba aparaty, możecie ocenić sami, klikając w zdjęcia poniżej (jak zawsze załączone w oryginalnej rozdzielczości – wystarczy otworzyć w nowej karcie). Trudno ich jakość nazwać nawet dobrą – głównie przez wzgląd na brak autofokusa.
Akumulator / czas pracy
W Kiano Intelect X2 HD zostało umieszczone ogniwo o pojemności 6500 mAh, które nieźle radzi sobie z zarządzaniem energią. Podczas moich testów osiągnięcie 5-6 godzin pracy biurowej nie było problemem (konfiguracja: jasność ekranu na minimalnym poziomie, włączone WiFi i Bluetooth, praca na edytorze tekstu i kilkunastu kartach w przeglądarce). Jeśli jednak jasność ekranu zwiększymy, a tablet wykorzystamy bardziej intensywnie (np. do grania w Asphalt 8), potrafi się rozładować po 3-4 godzinach.
I o ile do czasu pracy nie mam większych zastrzeżeń, tak te pojawiają się przy… długości przewodu dostarczanego wraz z tabletem w zestawie. Ma on zaledwie 80 cm, co sprawia, że ładowanie podczas korzystania z niego w wielu momentach po prostu nie jest możliwe – ja na przykład najbliższe gniazdko przy biurku mam w odległości metra.
Pełne naładowanie Kiano Intelect X2 HD ładowarką z zestawu (5V 3A) zajmuje cztery godziny.
Podsumowanie
Kiano Intelect X2 HD to dobry hybrydowy sprzęt, który można pochwalić przede wszystkim za działanie podczas małego obciążenia (praca biurowa to jego środowisko), całkiem wygodną klawiaturę oraz czas pracy. Trzeba jednak również skarcić za problemy z WiFi (jeśli router macie w pobliżu, to ich nie odczujecie), niską jasność maksymalną ekranu i przeciętne głośniki.
Patrząc jednak na oferty sklepów, trudno nie odnieść wrażenia, że testowany Kiano Intelect X2 HD wygląda najciekawiej spośród hybryd do 1000 złotych. Wszytko za sprawą tego, że jest jedynym sprzętem tego typu, w którym znajdziemy 64GB pamięci i 4GB RAM.
Wśród konkurencyjnych produktów warto wymienić:
- Lenovo Miix 300 za 899 złotych (Intel Atom Z3735F, 32GB, 2GB RAM i aparat 5 Mpix),
- Kruger&Mat Edge 1084 Full HD za 899 złotych (Intel Atom x5-Z8300, 32GB, 2GB RAM, ale ekran Full HD i bateria 7500 mAh),
- Acer Switch 10E za 999 złotych (Intel Atom Z3735F, 32GB + 500GB w stacji dokującej, 2GB RAM, 5910 mAh).
Dajcie znać w komentarzach, co myślicie na temat Kiano Intelect X2 HD!
Spis treści:
1. Jakość wykonania, dock, klawiatura
2. Wyświetlacz. Działanie
3. Głośniki. Aparaty. Czas pracy. Podsumowanie