Recenzja smartfona Honor 6 Plus

honor-6-plus-tabletowo-recenzja-06

Aparat

Ostatnio aparat staje się jednym z najważniejszych kryteriów wyboru decydujących o tym, czy wejdziemy w posiadanie danego telefonu, czy też nie. Honor 6 Plus charakteryzuje się dwoma obiektywami (każdy po 8 Mpix), które wykonują zdjęcia w rozdzielczości 13 Mpix (4160×3120 pikseli). Dzięki takiemu zabiegowi możemy korzystać z efektu szerokiej przysłony (f/0,95 – f/16), który pozwala nam, już po zrobieniu zdjęcia, zdecydować która jego część ma być ostra, uzyskując ładny efekt głębi. Ładny, choć nie zawsze idealny, o czym możecie się przekonać poniżej. To samo zdjęcie ze zmienioną ostrością po wykonaniu zdjęcia:

Wśród dostępnych trybów (makijaż cyfrowy, panorama, HDR, notatka audio, najlepsze zdjęcie, znak wodny, Super Night) wyróżnia się zwłaszcza ten ostatni. Fotografując dane obiekty nocą za pomocą tego trybu wydłuża się czas naświetlania, dzięki czemu powinniśmy uzyskać zdecydowanie lepsze zdjęcia nocne, ale pod jednym warunkiem – telefon musi stać na statywie – zdjęcia z ręki w tym trybie wychodzą poruszone i rozmazane. Jest jeszcze tłumacz online, ale działa wyłącznie w konfiguracji angielski-chiński i chiński-angielski.

Padło pytanie o RAW – domyślnie nie ma możliwości zapisu w innym formacie niż JPG, podobnie jak robienia zdjęć 3D. Program Camera FV-5 działa i daje dostęp między innymi do ustawiania czasu otwarcia migawki, czego nie uświadczymy w domyślnej aplikacji aparatu.

Co ważne, zwłaszcza w erze tak popularnych selfie sticków (kijków do selfie), przednia kamerka w Honorze 6 Plus również ma 8 Mpix. Zdjęcia wykonane za jej pomocą są bardzo dobrej jakości – zwolennicy autoportretów nie będą narzekać.

Zdjęcia zrobione Honorem 6 Plus:

Panorama:

honor-6-plus-recenzja-panorama

Kamerka przednia:

Wideo nagrane tylnym aparatem (Full HD 30kl/s):

Akumulator

Około 30 godzin na jednym ładowaniu, z czego 4 na włączonym ekranie – to jest średni, standardowy czas pracy Honora 6 Plus wyposażonego w akumulator o pojemności 3600 mAh. Oczywiście mowa tu o korzystaniu z włączonym modułem Bluetooth, WiFi i/lub LTE i jasnością zależną od okoliczności (najczęściej w okolicy połowy skali).

Czas pracy w różnych scenariuszach przedstawia się następująco:

  • przeglądanie stron internetowych, maksymalna jasność ekranu, WiFi: 430 minut (7 godzin i 20 minut)
  • przeglądanie stron, minimalna jasność, WiFi: 1074 minut (17 godzin i 54 minuty)
  • wideo, maksymalna jasność, WiFi: 391 minut (6 godzin i 31 minut)
  • wideo, minimalna jasność, WiFi: 893 minuty (14 godzin i 53 minuty)
  • gry, minimalna jasność, WiFi: 337 minut (5 godzin i 23 minuty)
  • gry, maksymalna jasność, WiFi: 268 minut (4 godziny i 28 minut)

honor-6-plus-tabletowo-recenzja-14

Podsumowanie

Honor kolejny raz pokazał się z dobrej strony. Stworzył sprzęt, który z całą pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym duże smartfony, o dobrej wydajności i z dobrym aparatem. Do tego świetnie wygląda (poza obudową, jeśli ktoś nie dba) i oferuje wszystkie potrzebne moduły łączności. Na minus trzeba tu zaliczyć starszą wersję Androida (ale mając z tyłu głowy, że ma otrzymać aktualizację do Lollipopa), jakość dźwięku wydobywającego się z głośnika oraz tylko zadowalający czas pracy.

honor-6-plus-dobrywybór

 

W razie pytań – wiecie, gdzie mnie szukać.

Spis treści:
1. Jakość wykonania, wzornictwo. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie
3. Aparat. Akumulator. Podsumowanie