Jeżeli zajrzeliście do tego artykułu, to zapewne posiadacie smartwatch Gear S2, bądź zastanawiacie się nad jego zakupem. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, poniższy miniporadnik dotyczący oprogramowania powinien być przydatny – w końcu kupujemy inteligentne zegarki nie tylko po to, by wyświetlały godzinę. Co więc jeszcze może najnowszy smartwatch Samsunga?
Na początku września, tuż przed IFA, koreański producent oficjalnie zaprezentował najnowszy produkt – a dokładnie trzy – z półki „inteligentnych zegarków”. Wyróżniającą cechą tego urządzenia miał być okrągły ekran oraz obrotowy pierścień dookoła. Jak można się domyslić, aplikacje stworzone na wczesniejsze modele nie są kompatybilne. Dlatego też, co można przeczytać przy okazji każdego testu Gear S2 – w tym naszej wspólnej recenzji (napisanej razem z Kasią) – aktualnie nie znajdziemy zbyt wielu programów na zegarek.
Sytuacji nie pomaga fakt, że w sklepie Samsung Gear Apps panuje jednym słowem bałagan. I to naprawdę ogromny. Tak naprawdę na każdą normalną aplikację przypada około 20 tarcz zegarkowych. I to nieważne, że mają one swoją własną kategorię. Deweloperzy nagminnie pchają je gdzie tylko popadnie, a producent najwyraźniej nie jest w stanie po nich posprzątać. Na szczęście, jeżeli poświęcimy kiedyś kilkadziesiąt minut (no może do kilku godzin), by zapoznać się ze wszystkimi produktami, później jest już łatwiej. W jaki sposób? Wystarczy wybrać konkretną kategorię i zakładkę 'Nowości’. Jeżeli zobaczycie coś, czego wcześniej nie było – warto sprawdzić. W innym przypadku po prostu żaden deweloper niczego nie dodał.
Aktualnie kategorii jest 7. Całkiem niedawno pojawiły się „Serwisy społecznościowe” które oferują… 4 aplikacje. Na szczęście w innych znajdziemy ich już trochę więcej.
Wszystkie programy były testowane przeze mnie na modelu Gear S2 Classic (SM-R7320) z Tizen OS w wersji R732XXU2AOJ3. Nie posiadam jeszcze aktualizacji, która pojawiła się kilka dni temu – możliwe, że z powodu mojego pobytu za granicą i podłączenia do internetu właśnie tam. Zegarek sparowany był z Samsungiem Galaxy Note 4, jednak pamiętajmy, że współpracuje także z telefonami innych producentów. Niestety – na ten moment płatne aplikacje są dostępne tylko za pośrednictwem telefonów Samsunga.
Zapraszam zatem do opisów aplikacji, które udało mi się wydobyć ze sklepu Samsunga. Jeszcze tylko pokrótce chciałem wspomnieć o strukturze tekstu. Całość podzielona została na 10 stron – w tym 7 dotyczy bezpośrednio różnych kategorii. Choć liczba się zgadza, ja postanowiłem dokonać innego podziału, niżeli Samsung. Mam nadzieję, że ułatwi to przeglądanie całości tekstu. Jeżeli chcecie szybko przejrzeć wszystkie tytuły, zapraszam na sam koniec artykułu, gdzie w podsumowaniu znajduje się specjalna tabelka.
Spis treści:
1. Wstęp i kilka luźnych uwag
2. Społecznościowe
3. Zdrowie
4. Podróżowanie
5. Narzędzia
6. Gry
7. Organizacyjne
8. Media i informacje
9. Użytkowanie na co dzień
10. Podsumowanie i spis wszystkich aplikacji