W tym tygodniu przygotowałem dla Was listę polecanych przeze mnie powerbanków, które można zakupić w chińskich sklepach. Zawarłem w nim różne modele i mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Baseus 10000 mAh
Recenzję powerbanku Baseus o pojemności 10000 mAh mogliście już przeczytać na łamach Tabletowo. Charakteryzuje się on dobrym wykonaniem i elegancką stylistyką, która może przypaść do gustu. Największe wątpliwości można mieć do wyświetlacza, który został przykryty plastikiem, a co za tym idzie – jest narażony na zarysowania. Dużą zaletą wykorzystania tworzywa sztucznego jest niska waga urządzenia. Powerbank jest zgodny z technologią Quick Charge 3.0, więc ładowanie przebiega szybko i sprawnie. Warto zaznaczyć, że jednocześnie mogą być podłączone dwa urządzenia, a sam powerbank można ładować przez kabel USB typu C lub microUSB.
Cena: $18,14 – czyli około 68 złotych
Baseus 10000 mAh na Aliexpress
Baseus 10000 mAh – wersja kompaktowa
Baseus ma jeszcze jeden ciekawy powerbank o pojemności 10000 mAh w swojej ofercie. Wyróżnia się on naprawdę niewielkim rozmiarem i niską wagą, więc idealnie sprawdzi się podczas podróży. Obudowa została wykonana z plastiku, lecz ma specjalną fakturę, która powoduje, że zarysowania są mniej widoczne. Podobnie jak „większy” model, wspiera technologię Quick Charge 3.0. Co ciekawe, producentowi udało się zagospodarować miejsce na mały wyświetlacz, a dodatkowo powerbank można ładować przy użyciu kabla USB typu C oraz Lightning.
Cena: $18,99 – czyli około 71 złotych
Baseus 10000 mAh – wersja kompaktowa na Aliexpress
Baseus 20000 mAh
Trzecim i największym polecanym powerbankiem od firmy Baseus jest model o pojemności 20000 mAh, który powinien sprostać oczekiwaniom tych najbardziej wymagających. Podobnie jak inne propozycje tego producenta, został on wykonany z plastiku, lecz dodatkowo wyposażono go w gumowy uchwyt. Jego waga przekracza 380 gramów, a więc nie należy do najlżejszych. Poza wsparciem technologii Quick Charge 3.0, może również pochwalić się zgodnością z Power Delivery, która umożliwia naładowanie laptopa np. MateBooka. Warto dodać, że za pomocą powerbanku można ładować jednocześnie aż trzy urządzenia.
Cena: $32,99 – czyli około 123 złotych
Baseus 20000 mAh na Aliexpress
Xiaomi PowerBank 2i
Wydaje mi się, że tej propozycji przedstawiać nie trzeba. Chyba już każdy kojarzy kultowy powerbank od Xiaomi o pojemności 10000 mAh. Przez lata chiński producent udoskonalał go i ja chciałbym Wam polecić wersję 2i. Charakteryzuje się ona smukłą, metalową obudową obraz wsparciem technologii Quick Charge 3.0. Dodatkowo istnieje możliwość ładowania dwóch urządzeń jednocześnie. Niestety, producent nie zdecydował się na zastosowanie wyświetlacza i poziom naładowania jest sygnalizowany przy pomocy czterech diod LED.
Cena: $18,47 – czyli około 69 złotych
Xiaomi PowerBank 2i na Aliexpress
ZMI 20000 mAh
ZMI powerbank 20000 mAh to najnowszy powerbank od Xiaomi, który został wydany w marcu 2018 roku. Wyróżnia się on zastosowanymi ogniwami litowo-polimerowymi, których zastosowanie ma przekładać się na niższą wagę i większą żywotność urządzenia. Jak przystało na nowoczesny produkt, obsługuje on Quick Charge 3.0. Miłym dodatkiem jest możliwość jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń. Producent nie zapomniał o wyświetlaczu LED, który wyświetla poziom naładowania z dokładnością do 1%.
Cena: $29,70 – czyli około 111 złotych
BlitzWolf BW-P6
Ostatnim polecanym przeze mnie powerbankiem będzie propozycja od firmy BlitzWolf – BW-P6. Jest on bardzo podobny do Baseusa o pojemności 10000 mAh, ponieważ są podobnych rozmiarów, mogą ładować dwa urządzenia jednocześnie i oba wspierają technologię Quick Charge 3.0. BlitzWolf różni się brakiem wyświetlacza LCD, prostszą stylistyką oraz brakiem możliwości ładowania powerbanku za pomocą kabla USB typu C.
Cena: $18,49 – czyli około 69 złotych
Podsumowanie
Mam nadzieję, że przygotowane przez mnie propozycje przypadły Wam do gustu. Chciałbym dodać, że wyżej wymienione powerbanki często są przeceniane i można je kupić w dużo niższych cenach. Jeśli ktoś z Was ma któryś z opisywanych urządzeń, prosiłbym o podzielenie się informacjami na jego temat w sekcji komentarzy.
Wszystkie kursy dolara amerykańskiego pochodzą z aplikacji Revolut.
Grafika tytułowa pochodzi z platformy Pixabay.com