Sharp Aquos S3 Android One

Chyba żaden fan czystego Androida nie pogardziłby takim smartfonem

Program Android One odrodził się jak feniks z popiołów, chociaż wydawało się, że Google postawiło na nim krzyżyk. Aktualnie na rynku debiutuje coraz więcej smartfonów z czystym Androidem i gwarancją szybkich oraz regularnych aktualizacji oprogramowania. Fani nieskalanego żadną nakładką Androida mają więc z czego wybierać i jestem przekonany, że żaden z nich nie pogardziłby tym modelem.

Widoczny powyżej smartfon niektórym może wyglądać znajomo. I rzeczywiście, gdyż nie jest to nowość sama w sobie, bowiem jest to nic innego, jak zaprezentowany w marcu 2018 roku Sharp Aquos S3. Co więcej, w zeszłym tygodniu producent wprowadził na rynek jego High Edition z nieco lepszym procesorem, więcej RAM i pamięci wbudowanej oraz wsparciem dla technologii bezprzewodowego ładowania.

Teraz w sprzedaży pojawia się kolejna wersja tego modelu, którą od pozostałych odróżnia to, że pracuje pod kontrolą czystego Androida 8.1 Oreo. Dla przypomnienia, poprzednie dwie mają wgraną nakładkę Smile UX, dość mocno zmieniającą interfejs. Szczerze mówiąc nie wiem, jak jest z aktualizacjami u Sharpa, ale Sharp Aquos S3 Android One z pewnością będzie szybko dostawał łatki zabezpieczeń i aktualizacje do wyższych wersji oprogramowania.

Sharp Aquos S3 to kawał porządnego sprzętu. Bo choć forma 6-calowego ekranu o rozdzielczości Full HD+ może budzić zastrzeżenia u niektórych użytkowników (chodzi oczywiście o wcięcie w górnej części), to pozostała specyfikacja jest naprawdę zacna. Smartfon oferuje również ośmiordzeniowy (8x ARM Cortex-A53; 14 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 630 2,2 GHz z układem graficznym Adreno 508, 4 GB RAM64 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB, podwójny aparat główny 12 Mpix f/1.75 + 13 Mpix (dwukrotny zoom optyczny) na tyle i kamerkę 16 Mpix f/2.0 na przodzie.

Oprócz tego, na pokładzie Sharp Aquos S3 znajdują się też moduły Bluetooth 5.0 i NFC, żyroskop, port USB Typu CDual SIM (standby; hybrydowy: 2x nano SIM lub nano SIM+microSD), czytnik linii papilarnych (na tyle) oraz system rozpoznawania twarzy. Smartfon zasila akumulator o pojemności 3200 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania Quick Charge 3.0 18W. Całość ma wymiary 148,2×74,2×7,98 mm i waży 165,4 grama.

Ja muszę przyznać, że jestem szczerze zauroczony Sharpem Aquos S3 w takim wydaniu. Niestety, najpewniej możemy tylko o nim pomarzyć, bowiem smartfon trafił do sprzedaży w Korei Południowej i raczej nie pojawi się w takiej formie do Europy. Chyba, że producent zamierza na Starym Kontynencie sprzedawać urządzenia z czystym Androidem, bez nakładki Smile UX.

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/04/03/sharp-e-f1-sharp-e-h1-sharp-e-l1-sharp-e-m1-sharp-e-p1-specyfikacja-cena-dostepnosc-data-premiery/

Źródło: SK Telecom dzięki Reddit przez Android Authority