Realme 6 i Realme 6 Pro to nowe „lokomotywy” tego producenta. Pociągną sprzedaż

Moment, w którym Realme naprawdę zaczęło obchodzić nas w Polsce łatwo było przegapić. Firma działa już prężnie w Europie, a od 18 marca oficjalnie będzie dostępna w Polsce. Jeśli od razu zaoferuje nowe modele Realme 6 i Realme 6 Pro, to będzie z czego wybierać.

Choć Realme nie jest w Polsce zbyt popularne, to w ujęciu globalnym to takie „nowe Xiaomi”. Jest obecnie w fazie szybkiego rozwoju i co rusz prezentuje nowe smartfony w bardzo dobrych cenach. Nic dziwnego, że znajduje się w pierwszej dziesiątce największych producentów smartfonów na świecie. Dziś firma zaprezentowała dwa nowe smartfony z wyższej półki.

Realme 6 Realme 6 Pro mają zastąpić dwie inne konstrukcje Realme – modele 5 Pro oraz XNazewnictwo ujednolica więc linię produktową firmy, robiąc w niej porządek.

Kluczowymi funkcjami nowych Realme 6 i Realme 6 Pro mają być rzeczy niedostępne dla smartfonów z półki cenowej, z której startują nowe modele. Mimo, że firma przedstawia je jako flagowca, to będą oferować funkcje raczej średniopółkowe. Dlatego wrażenie na klientach ma robić na przykład 64-megapikselowa matryca aparatu Samsung GW1 (1/1.72″) z technologią Tetracell (łączenia czterech pikseli w jeden). Taki sam aparat trafi na przykład do Samsunga Galaxy M31a Realme użyło go już w modelu X50 5G.

Kolejnymi funkcjami, które dzielą oba modele, jest ekran odświeżany w rozdzielczości 90 Hz, czytnik linii papilarnych zamontowany z boku obudowy oraz szybkie ładowanie baterii o pojemności 4300 mAh. Co ciekawe, to 30-watowe szybkie ładowanie przez USB-C będzie dostępne także podczas grania, kiedy obudowy smartfonów zwykle narażone są na wyższe temperatury.

Podczas konferencji wspomniano także, że oba smartfony poradzą sobie z lekkimi zachlapaniami wody (choć bez wyszczególnionego standardu) i mają wzmacniane rogi obudowy, które mają zwiększyć bezpieczeństwo i minimalizować ryzyko zbicia ekranu przy upadkach.

Realme 6

Ekran Realme 6 ma przekątną 6,5 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD+ (2400×1080 pikseli). Będzie „inteligentnie” przełączać się między trybem odświeżania 60 Hz i 90 Hz. Całość pokryta jest szkłem Gorilla Glass 3. W górnej części wyświetlacza widzimy otwór przedniego aparatu. Zamontowano tam 16-megapikselową matrycę (f/2.0) z HDR, trybem portretowym i time-lapse oraz możliwością nagrywania wideo slow motion w 120 kl./s.

Skoro mówimy już o aparatach, to wymieńmy sensory składające się na moduł główny:

Funkcja cyfrowej stabilizacji obrazu wkrótce zostanie dodana do oprogramowania za pośrednictwem aktualizacji OTA.

W środku znajdziemy średniopółkowy procesor MediaTek Helio G90T – określany jako odpowiednik Snapdragona 730. Z dodatkowych rzeczy, smartfon wyposażono w moduł Bluetooth 5, Dual SIM, gniazdo słuchawkowe, dźwięk Dolby Atmos i radio FM. Obudowa ma wymiary 162,1×74,8×8,9-9,6 mm (wysepka aparatu) i waży 191 g.

Dostępne będą trzy wersje:

Realme 6 Pro

Model wyższy na pierwszy rzut oka wyróżnia się jednym szczegółem: ma obudowę, zdobioną z tyłu błyszczącym motywem błyskawicy. Otrzymał także minimalnie większy wyświetlacz – 6,6 cala, charakteryzujący się tą samą rozdzielczością i częstotliwością odświeżania ekranu, co Realme 6. 

Pewną zmianą jest podwójna przednia kamera, złożona z dwóch obiektywów:

Tył smartfona zaś, to zestaw czterech apratów:

W wypadku Realme 6 Pro zastosowano inny procesor – Snapdragon 720G (2,3 GHz). Poza tym specyfikacja powiela możliwości podstawowego modelu.

Wymiary wersji Pro to 163,9×75,8×9,4 mm, zaś jej waga to 195 g.

Ceny kształtują się następująco:

Czekamy, aż powyższe modele trafią do Polski. Jeśli zostaną korzystnie wycenione, mogą zdobyć wielu sympatyków.

Realme Band

Oprócz smartfonów, producent zaprezentował spodziewaną opaskę fitness, Realme BandWiedzieliśmy o niej już naprawdę sporo, a brakowało jedynie ceny. Ta została podana: smartband będzie kosztował 1499 rupii (~80 zł).

Producent doprecyzował także kilka detali dotyczących specyfikacji. Ekran ma przekątną 0,96 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości 80×160 pikseli. Ma to wystarczyć, by odczytać 64-literowy komunikat.

Z innych funkcji warto podkreślić certyfikat wodoodporności IP68, baterię 90 mAh (pozwalającą na działanie nawet do 10 dni) oraz porty USB-A, dzięki któremu bezpośrednio podłączymy opaskę do pełnowymiarowego portu USB z pominięciem kabla.

Konkurent dla Xiaomi Mi Band 4? Realme Band dostanie specjalny tryb gry w krykieta

źródło: Realme

 

 

 

Exit mobile version