Ile tabletów posiadacie? A ile z nich leży, kurząc się na półkach? No właśnie. Nie wiem jak Wy, ale ja, zmieniając sprzęt na nowy (a tyczy się to zarówno tabletów, jak i smartfonów), w zdecydowanej większości przypadków stary chowam po szafkach, bo nigdy nie wiadomo kiedy się przyda (zazwyczaj, żeby komuś pożyczyć). No dobrze, ale co w chwili, gdy wreszcie dochodzimy do wniosku, że urządzenie jest już totalnie bezużyteczne? Sprzedać się nie opłaca, wyrzucić nie można… Ale można oddać – w wielu miastach są odpowiednie punkty zbiórki elektrośmieci. Ale Overmax postanowił nieco ułatwić ten proces i zorganizować zbiórkę używanych tabletów. Każdy, kto weźmie w niej udział, otrzyma dodatkowo rabat na urządzenia tej firmy. Warunek jest jeden: trzeba oddać tablet Overmax.
Akcja nosi nazwę „Oddaj tablet, zyskaj 20% rabatu” i doskonale tłumaczy jej ideę. Każdy użytkownik tabletów Overmax, który chce oddać sprzęt do recyklingu, może to zrobić wyłącznie w sklepach sieci Komputronik lub za pośrednictwem strony internetowej, przygotowanej na potrzeby zbiórki. Dzięki temu klient wymienia (być może stare i słabo działające) urządzenie na nowe – w dodatku z rabatem (ten obowiązuje zarówno na tablety, jak i smartfony).
Poniżej informacja, jak wziąć udział w akcji:
Każdy, kto w terminie od 12 listopada 2014 do 31 stycznia 2015 odda swój używany tablet Overmax, otrzyma 20% rabatu na zakup wybranego produktu tej marki. Sprzęt – również uszkodzony i niedziałający – można przynieść osobiście do wskazanego salonu firmowego Komputronik lub też zarejestrować się na stronie www.zyskajrabat.pl (gdzie dostępny jest również regulamin) i przesłać go pocztą. Otrzymany w ten sposób voucher z rabatem upoważnia do zakupu ze zniżką w sklepie www.overmania.pl.
Tabletowo.pl zostało patronem medialnym akcji „Oddaj tablet, zyskaj 20% rabatu”, która ma na celu przede wszystkim propagowanie zachowań proekologicznych.
Elektrośmieci, w odróżnieniu od innych odpadów, które trafiają do naszych śmietników, zawierają wiele szkodliwych substancji, jak na przykład kadm zawarty w bateriach urządzeń czy związki bromu w komputerach. Substancje te, po wydostaniu się z uszkodzonego sprzętu, mogą doprowadzić do zanieczyszczenia środowiska. Nie powinniśmy więc trzymać ich w domu, na strychu lub w piwnicy, ale też nie możemy wyrzucić do dowolnego kontenera. Zgodnie z ustawą o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, każde urządzenie oznakowane symbolem przekreślonego kosza na śmieci, poddawane jest obowiązkowi zbierania, odzysku i recyklingu, dzięki czemu możemy odzyskać mnóstwo materiałów do powtórnego wykorzystania w przyszłości.