ZEN będzie czymś na kształt brytyjskiego Revoluta, ale nie do końca. Wśród zalet wymienia na przykład ochronę zakupów w ramach ZEN Care.
ZEN – fintech z Polski
ZEN jest nowym projektem Dawida Rożka – współautora międzynarodowego sukcesu platformy gamingowej G2A.com. Rusza jednocześnie w 32 krajach, w tym w Polsce. Ma ambicję stać się znaczącym graczem na rynku finansowym w Europie.
„ZEN to akronim ‘zero effort non-bank’, a jednocześnie nawiązanie do stanu, w którym nasz klient może mieć poczucie spokoju, bezpieczeństwa i kontroli nad swoimi pieniędzmi oraz transakcjami zakupowymi. Stworzyliśmy pakiet rozwiązań, który obejmuje niedostępne nigdzie indziej korzyści oraz kompleksową ochronę, a to wszystko z zapewnieniem niskich kosztów i doskonałego doświadczenia użytkownika. Wierzę, że z taką propozycją możemy śmiało konkurować, nie tylko w Polsce, ale też na rynkach europejskich”Dawid Rożek, założyciel ZEN
Założeniem ZEN jest zapewnienie konsumentom i przedsiębiorcom spokoju ducha w zarządzaniu ich pieniędzmi i transakcjami zakupowymi. Oferta dla konsumentów obejmuje między innymi:
- rachunek wielowalutowy z kartą Mastercard
- brak prowizji za przewalutowanie
- automatyczne przedłużenie o rok gwarancji producenta
- cashback
Przedsiębiorcy będą mogli dodatkowo skorzystać z braku chargebacków oraz możliwości otrzymania płatności od klientów natychmiast po zapłacie, co zdecydowanie ułatwia płynność finansową. Oferta ZEN jest dostępna za pośrednictwem aplikacji mobilnej i serwisu transakcyjnego online, w modelu abonamentowym, z bezpłatnym miesięcznym okresem próbnym.
Wszystkie operacje ZEN mogą być zarządzane przez serwis internetowy lub dedykowaną aplikację. Kartę Mastercard można swobodnie podpinać pod Google Pay i Apple Pay.
Dodatkowa ochrona ZEN Care
Jednym z ciekawszych aspektów korzystania z abonamentu ZEN jest ochrona zakupów w ramach pakietu ZEN Care. W razie konieczności złożenia reklamacji u sprzedawcy, ZEN zapewnia kompleksowe wsparcie, przejmując całą procedurę na siebie. Dzięki temu pieniądze użytkownika wrócą na konto w maksymalnie krótkim czasie. Klienci ZEN automatycznie otrzymują też przedłużenie o rok gwarancji producenta na zakupione produkty, co nas niezwykle interesuje w przypadku sprzętów elektronicznych.
Wspomniany cashback to także dobra rzecz – natychmiastowy zwrot na konto konsumenta może sięgnąć nawet 15% wartości zakupów (zwykle 1% lub 8%), co sprawia, że koszt abonamentu ZEN ma szansę zwrócić się nam bardzo szybko. Wśród partnerów cashbacku ZEN jest ponad 100 sklepów, w tym AliExpress, Booking.com, Allegro, Media Markt czy RTV Euro AGD.
Ile kosztuje ZEN?
ZEN dostępny jest w kilku planach abonamentowych. Dla klientów indywidualnych przygotowano dwa:
- za 0,99 euro miesięcznie z kartą Mastercard i kontem obsługującym 30 walut
- za 4,99 euro miesięcznie z powyższymi opcjami oraz dodatkowym pakietem ZEN Care
Klienci biznesowi mogą wybrać jeden z czterech planów (w cenie od 9,99 euro do 499,99 euro za miesiąc). Opłata będzie zależeć od obrotów firmy czy potrzeby częstych rozliczeń walutowych.
Zapowiada się ciekawa, bo rodzima, konkurencja dla niezwykle popularnego w Polsce Revoluta. Czekamy na pierwsze wrażenia z użytkowania nowych usług.