Poczta Polska wprowadza nową usługę do swojego portfolio, a jest nim przelew natychmiastowy, który znamy już ze sporej liczby banków. Póki co opcja będzie dostępna w wybranych urzędach i sukcesywnie rozpowszechniana w placówkach na terenie całego kraju.
Poczta Polska chce być bardziej nowoczesna
Przelewanie pieniędzy jest niezwykle proste. Wystarczy zalogować się do swojego banku czy przesłać środki za pomocą aplikacji. Niestety, jeśli nasz odbiorca posiada konto w innym banku, na pieniądze musi zaczekać kilka godzin albo nawet dni, jeśli akurat wypada weekend czy święto. Dlatego też wprowadzono tzw. przelewy natychmiastowe, jednak nie są one dostępne w każdym banku.
Poczta Polska ostatnio nieco się rozpędza i pragnie rozwijać się oraz dodawać nowe usługi. Jak widać, chce nie tylko ułatwić życie klientom, ale też dogonić inne przedsiębiorstwa. Choć jej sytuacja nie jest najlepsza, spółka ewidentnie się nie poddaje i coraz bardziej stawia na nowoczesne propozycje.
Krajowa Izba Rozliczeniowa ogłosiła, że Poczta Polska zaoferuje również przelew natychmiastowy. Jest on realizowany za pomocą systemu Express Elixir, działającego w trybie ciągłym, czyli również w święta czy dni wolne od pracy (przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku). Pozwala on na szybkie przesłanie pieniędzy, które pojawiają się na rachunku bankowym odbiorcy niemalże od razu.
Przelew natychmiastowy wprost z pocztowego okienka
Najnowsza propozycja Poczty Polskiej ma być wprowadzana od czerwca 2024 roku i można będzie z niej skorzystać w wybranych placówkach, jednak z zapowiedzi wynika, że liczba lokalizacji ma się sukcesywnie powiększać. Zlecanie superszybkich przelewów ma odbywać się bezpośrednio w okienku placówek pocztowych.
Przelew natychmiastowy będzie realizowany przy współpracy z Bankiem Pocztowym, który już od 7 lat korzysta z systemu Express Elixir, a jego operatorem będzie KIR, czyli Krajowa Izba Rozliczeniowa.
Udostępnienie przelewów natychmiastowych w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju przybliży klientom możliwość korzystania z nowoczesnych usług finansowych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania czy dostępu do bankowości elektronicznej. zaznaczył Piotr Alicki, pełniący rolę Prezesa Zarządu KIR