LG dość późno uruchomiło własny system płatności mobilnych LG Pay, bo dopiero w połowie 2017 roku. Obecnie wciąż jest on dostępny wyłącznie w rodzimej Korei Południowej, ale prawdopodobnie już wkrótce z LG Pay Quick będą mogli korzystać również użytkownicy w Europie.
W połowie miesiąca LG zastrzegło znak towarowy „LG Pay Quick” w EUIPO (Europejskim Urzędzie Własności Intelektualnej), USPTO (Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych) i KIPO (Koreańskim Urzędzie Własności Intelektualnej), więc szykuje się globalne udostępnienie tej usługi. Zastanawiające jednak, co oznacza dopisek „Quick” i jakie nowości wprowadza w przypadku LG Pay. Niestety, na razie pozostaje to tajemnicą.
Z jednej strony udostępnienie LG Pay Quick poza Koreą Południową wydaje się zupełnie zbędne, ponieważ użytkownicy urządzeń z Androidem mają do dyspozycji już Google Pay. Z drugiej jednak ma ono nad nim tę przewagę, że wykorzystuje nie tylko łączność NFC, ale również WMC (Wireless Magnetic Communication; bezprzewodową komunikację magnetyczną), dzięki czemu jest kompatybilne także ze starszymi terminalami, obsługującymi jedynie karty z paskiem magnetycznym lub płatności stykowe poprzez chip.
To ostatnie sprawi, że za pomocą LG Pay Quick będzie się dało płacić w większej liczbie punktów, ponieważ nie wszyscy sprzedawcy dysponują nowymi terminalami. W samej akurat Polsce te ostatnie są bardzo popularne, nie wiem jednak, jak w innych krajach i częściach świata wygląda sytuacja, więc LG może tu sporo ugrać.
Przy okazji warto też dodać, że na podobnej zasadzie opiera się Samsung Pay. Kiedyś chodziły słuchy, że system ten będzie dostępny w Polsce, ale nadal nie jest i temat chyba umarł w butach. Nie wiadomo, czy podobny los czeka LG Pay Quick, lecz Polacy mają do dyspozycji zarówno technologie HCE, jak i Google Pay, więc nawet jeśli rozwiązanie LG nie trafi do naszego kraju, to niewiele stracimy.
Chyba, że LG Pay Quick zaoferuje jakieś super ekstra oferty promocyjne, skłaniające do korzystania właśnie z niego, ale na razie o niczym takim nie ma mowy.
Źródło: LetsGoDigital; zdjęcie tytułowe: Flickr LG