Bank PKO BP dodaje nową usługę do swojego systemu. Klienci i użytkownicy IKO mogą skorzystać ze społecznościowej wymiany walut w kantorze. Na jakich zasadach będzie można sprzedawać i kupować waluty od innych klientów?
Jak działa kantor w PKO BP?
Proces wymiany walut nieco zmienił się przez ostatnie lata. Wyjeżdżając za granicę, nie mamy już problemów z zakupem innej waluty, a wymiany możemy dokonać w kilka sekund za pomocą komputera czy urządzenia mobilnego. Jednym z banków, który pozwala na tę wygodną formę, jest Revolut. Od lipca z takiej usługi korzystają posiadacze aplikacji Banku Millennium, gdzie waluty zdobędziemy o każdej porze dnia i nocy.
Z mobilnego kantoru da się też skorzystać m.in. w PKO BP, gdzie mamy możliwość zakupienia aż dziewięciu walut. Należy do nich euro, funt brytyjski, dolary amerykańskie, franki szwajcarskie, korony duńskie, korony norweskie, korony szwedzkie, korony czeskie oraz forinty węgierskie. Teraz ta instytucja finansowa rozszerza swoją ofertę o społecznościową wymianę walut. Usługa umożliwia klientom wystawianie waluty na sprzedaż lub składanie ofert ich kupna.
Na czym polega społecznościowa wymiana walut w PKO BP?
Społecznościowa wymiana walut odbywa się po wskazanym przez użytkownika kursie. PKO Bank Polski natomiast odpowiedzialny jest za dopasowanie ofert sprzedającego i kupującego, a następnie rozlicza je, dzięki czemu dane klientów oraz transakcja są w pełni bezpieczne. Na ten moment klienci indywidualni mogą wymieniać waluty takie, jak euro, dolar amerykański, funt brytyjski oraz frank szwajcarski.
Bank będzie pobierał prowizję za tę usługę, choć na pewien czas może z tego zrezygnować, aby wypromować wśród klientów społecznościową wymianę walut. Wystawioną ilość danej waluty można sprzedać w całości, np. 100 euro lub w kilku częściach – przykładowo 50, 40 i 10 euro.
Przechodząc do usługi Kantor w aplikacji mobilnej IKO, klient samodzielnie wybiera, czy chce skorzystać z wersji społecznościowej, czy też standardowej wymiany funkcjonującej już wcześniej. Z usług mogą skorzystać również użytkownicy systemu IKO, którzy nie posiadają rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR).