Rok 2016 przejdzie do historii pod znakiem wielkich zmian w nazewnictwie. Kolejna seria smartfonów, po Moto i Xperia, zmieni nazwę swoich produktów. Linia Nexus oficjalnie przestanie być rozwijana, na rzecz nowej – PIXEL.
Skąd ta zmiana? Najwidoczniej Google chce ujednolicić portfolio, a po świetnym tablecie Pixel C, nie ma lepszego momentu. Już 4 października poznamy nowe telefony Google, a wraz z nimi zostaną przedstawione Google Home Assistant, Chromecast Plus lub Chromecast Ultra z możliwością odtwarzania w 4K oraz kontroler Daydream VR, stworzony jako uzupełnienie do gogli lub Cardboarda. Wracając do smartfonów, oba będą wyglądać identycznie, różnić będą się wielkością ekranu i kilkoma parametrami specyfikacji:
Google PIXEL:
- wyprodukowany przez HTC,
- ekran 5″ o rozdzielczości 1080p w technologii AMOLED
- czterordzeniowy procesor 2.0 GHz 64-bit nieznanego producenta,
- 4GB RAM,
- bateria o pojemności 2770 mAh,
- 32 GB wbudowanej pamięci,
- kamera 12 MP z tyłu oraz 8MP z przodu,
- czytnik linii papilarnych z tyłu urządzenia,
- USB typu C,
- głośnik multimedialny na dolnej krawędzi oraz gniazdo jack na górnej,
- Bluetooth 4.2
Google PIXEL XL:
- wyprodukowany przez HTC,
- czterordzeniowy procesor Qualcomm,
- ekran 5.5″ o rozdzielczości QHD (2560×1440) w technologii AMOLED,
- 4 GB RAM,
- bateria o pojemności 3450 mAh,
- 32/128 GB pamięci,
- kamera 12 MP z tyłu oraz 8MP z przodu,
- czytnik linii papilarnych z tyłu urządzenia,
- USB typu C,
- głośniki multimedialne na dolnej krawędzi urządzenia,
- Bluetooth 4.2.
Wygląda na to, że poza ceną urządzeń, wiadomo o nich praktycznie wszystko. Jeżeli Pixele ma wykonać HTC, nie trzeba martwić się o jakość wykonania, będzie na pewno świetna. Wszystko składa się w logiczną całość. Google będzie sprzedawać telefony pod swoim szyldem, więc będzie miało całkowity wpływ na wygląd urządzeń. Na wzór Apple iPhone 6s i 6s Plus, Pixele będą wyglądać identycznie, co jest rozsądne, ale zarazem rozczarowujące.
Co Wy myślicie na temat nowych informacji na temat ex-Nexusów? Czy zmiana nazwy to dobre posunięcie, czy dla niektórych ikoniczna seria Nexus to jednak lepsze rozwiązanie?
źródło: androidpolice, gsmarena