Lidl Pay (źródło: LIDLEspana)

Lidl Pay w Polsce już za chwilę

Pierwsze sygnały, że Lidl może planować udostępnić w Polsce własny system płatności mobilnych, pojawiły się już ponad pół roku temu. Dopiero jednak w listopadzie ubiegłego roku oficjalnie to potwierdzono i zapowiedziano start usługi na początek 2020 roku. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce klienci tej sieci dyskontów będą mogli z niej korzystać.

Lidl Pay w Polsce

Obecnie Lidl Pay dostępny jest wyłącznie w Hiszpanii, ale za niedługo powinien zostać oficjalnie udostępniony również w Polsce. Jak bowiem doniósł Sebastian Rennack, analityk sektora handlu Lebensmittel Zeitung, na kasetkach na banknoty i monety pojawiły się naklejki z nową instrukcją obsługi klientów przy kasie. Najbardziej interesujący jest ostatni element, nakazujący kasjerom pytanie ich o Lidl Pay. Jest to jednoznaczny znak, że usługa wkrótce wystartuje w naszym kraju. Przy okazji możecie się dowiedzieć, w jakich sytuacjach powinna zostać otwarta kolejna kasa.

Lidl Pay Polska
Lidl Pay wkrótce w Polsce (źródło: Sebastian Rennack)

Lidl Pay – jak to działa?

Osoby regularnie robiące zakupy w Lidlu z pewnością znają aplikację Lidl Plus, w której można aktywować dodatkowe kupony rabatowe i zbierać paragony w formie cyfrowej. Dodatkowo dla użytkowników tego programu dostępne są oferty specjalne, tzn. rabaty na wybrane produkty, a także gazetki reklamowe z najnowszą ofertą. Aby skorzystać z ww. udogodnień i profitów, należy przy kasie zeskanować kartę Lidl Plus.

Po oficjalnym wdrożeniu Lidl Pay do Polski, w aplikacji (prawdopodobnie w sekcji „Więcej” lub na dolnym pasku) pojawi się opcja dodania swojej karty płatniczej. Po wpisaniu wymaganych danych i weryfikacji plastiku, podczas zakupów wystarczy tylko wygenerować w programie kod QR (kartę Lidl Plus) i zeskanować przy kasie – wtedy powinny naliczyć się ewentualne rabaty i uregulować rachunek pod warunkiem zaznaczenia opcji, że chce się zapłacić od razu przy użyciu Lidl Pay. Przynajmniej tak to wygląda w hiszpańskiej instrukcji, którą możecie obejrzeć poniżej (w Polsce system prawdopodobnie będzie działać analogicznie, gdyż to optymalny i najmniej skomplikowany mechanizm).

Źródło: Sebastian Rennack, wiadomoscihandlowe.pl