LG Tab-Book: slider z Windows 8 (MWC 2013)

LG Tab-Book: slider z Windows 8

Na zakończonych już targach MWC 2013, w halach wystawienniczych centrum Fira Barcelona Gran Via, tak naprawdę nie znaleźliśmy zbyt wielu tabletowych nowości (podsumowanie wydarzenia już jutro). Przez to właśnie była chwila, by przyjrzeć się także urządzeniom, o których słyszeliśmy już nieco wcześniej – w tym przypadku z racji CES 2013 w Las Vegas. Wtedy to zaprezentowano LG Tab-Book. Hybrydę mającą łączyć w sobie mobilność tabletu z dotykowym wyświetlaczem i funkcjonalność ultrabooka z pełnowymiarową klawiaturą.

Jak się domyślacie, urządzenie, ze względu na swoją specyficzną budowę (w przeciwieństwie do hybryd Asusa, jest to jednoczęściowe urządzenie) jest ciężkie – waży ponad kilogram, przez co niezbyt komfortowo trzyma się je w rękach dłuższą chwilę. Ale gdy postawimy je na biurku lub innej powierzchni, korzystanie z niego nie sprawia żadnych problemów. Zarówno pod względem typowo użytkowym (ekran, klawiatura), jak i systemowym. Wszystko działa tak, jak powinno, z kolei jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Szkoda tylko, że tak łatwo jest zarysować elementy jego obudowy… Jak możecie się przekonać na zamieszczonych poniżej zdjęciach, po jakimś czasie wystawienia na widok publiczny, jego wygląd jego boków pozostawia wiele do życzenia.

Jak wspomniałam, produkt koreańskiego koncernu łączy w sobie dwa urządzenia. Możemy z niego korzystać z tabletu, a gdy chcemy wykorzystać go jako ultrabooka, wystarczy, że wciśniemy odpowiedni przycisk znajdujący się na lewym boku modelu. Wtedy to ekran automatycznie zmienia pozycję na ustawioną pod odpowiednim kątem do klawiatury – wygodnym do pisania. Klawiatura sprzętowa jest wygodna, aczkolwiek mija chwila, zanim się do niej przyzwyczaimy. System działa szybko i sprawnie, podobnie zresztą jak wyświetlacz – reaguje na każde polecenie użytkownika i oferuje świetne kąty widzenia. Jestem bardzo ciekawa jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce przy codziennym użytkowaniu.

LG Tab-Book został wyposażony w 11,6-calowy ekran o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, WiFi, Bluetooth, LTE, wyjście HDMI, USB 3.0, slot kart microSD, kamerkę 1,3 Mpix. Jego systemem operacyjnym jest Windows 8, a za działanie odpowiada procesor Intel Core i5 lub Intel Atom Z2760 w połączeniu z 2GB do 8GB RAM i SSD 160GB. Od jakiegoś czasu hybrydę można dostać na Amazonie – jej koszt to 1295 dolarów (Z2760, 2GB RAM, 64GB).

Osobom zainteresowanym LG Tab-Book polecam zajrzeć do wpisów o alternatywnych rozwiązaniach hybrydowych, nawiązujących do tego slidera: Sony Vaio Duo 11 czy MSI S20 Slider.

_

Partnerem fotograficznym tegorocznego wyjazdu na MWC jest firma Canon.

Exit mobile version