Ładne laptopy i konkurent dla Surface Studio – takie sprzęty z serii Yoga pojawiły się u Lenovo na CES 2019

Nie zdziwiłbym się, gdyby Lenovo przywiozło na targi CES 2019 w Las Vegas dosłownie tony sprzętu. Wśród nowych urządzeń widzieliśmy już gamingowe notebooki Legion czy flagowe laptopy ThinkPad, ale nie zabrakło także nowości w rodzinie produktów Yoga.

Wiele z nowości dotyczy nie tyle samego hardware’u, co połączonego ze sprzętem oprogramowania. Technologie opracowane przez Lenovo mogą okazać się naprawdę przydatne dla osób pracujących na nowych urządzeniach z rodziny Yoga.

Yoga S940

Laptop Yoga S940 jest smukły i może się podobać, ale ważne są też funkcje wchodzące w skład  pakietu funkcji AI Lenovo Smart Assist. Umożliwiają one na przykład:

  • automatyczne filtrowanie hałasu otoczenia i rozmywanie tła podczas połączeń wideo,
  • automatyczną blokadę ekranu po opuszczeniu stanowiska pracy,
  • wykrywanie, czy ktoś zagląda nam przez ramię podczas wpisywania poufnych danych,
  • wykrywanie ruchu oczu podczas pracy z podłączonym monitorem zewnętrznym i przenoszenie otwartych okien programów wraz z zawartością na drugi monitor,
  • logowanie się do systemu przy pomocy wbudowanej kamery na podczerwień oraz Windows Hello.

Oprócz tego Yoga S940 oferuje wszystko to, co „normalny laptop” – działa na procesorach Intel Core 8. generacji i dysponuje 8 GB lub 16 GB pamięci RAM LPDDR3 w komplecie z dyskami SSD o pojemności 256 GB, 512 GB lub 1 TB. Ekran ma 14 cali i dostępny jest w dwóch wersjach: Full HD i 4K HDR (jasność do 500 nitów). Yoga S940 to pierwszy na świecie laptop ze szkłem Contour Glass, które spowija ramkę ekranu — podobno dzięki temu obramowanie staje się mniej widoczne, a wyświetlacz prezentuje się efektowniej.

W obudowie znalazło się miejsce dla głośników Dolby Atmos i baterii wytrzymującej 7,5h pracy (w wersji z ekranem 4K) lub 15h (w wersji Full HD). Cena? W sklepach od maja, za minimum 1499,99 dolarów.

Yoga A940

To coś dla zasobnych ludzi z branży kreatywnej z głębokimi kieszeniami. Ceny zaczynające się od 2199,99 dolarów muszą mieć jakieś uzasadnienie. Komputer typu All-in-One z z 27-calowym, opcjonalnie dotykowym ekranem 4K IPS i technologią Dolby Vision musi kosztować swoje.

Obracany zawias umożliwia stabilne ustawienie ekranu pod kątem 25° – przypomina to rozwiązanie zaprezentowane przez Microsoft w Surface Studio. W sprzęcie Lenovo jednak, zamiast Surface Dial, mamy pokrętło umieszczone w obudowie – Lenovo Precision Dial (jego lokalizację z prawej strony na lewą można dowolnie zmieniać).

 

Komputer działa na procesorze Intel Core i7 8. generacji, wspieranym przez maksymalnie 32 GB pamięci RAM DDR4 i kartę graficzną AMD Radeon RX 560. Można wybierać spośród oferty dysków SSD PCIe do 512 GB lub SATA do 2 TB. Wśród podzespołów znajduje się także zestaw głośników Dolby Atmos Speaker System.

Na rynku zaawansowanych komputerów dla branży kreatywnej to lekki powiew świeżości, zwłaszcza, że ta jest raczej skupiona wokół sprzętu Apple.

Yoga C730 i mysz z laserowym prezenterem

Jest też laptop konwertowalny „2 w 1”, z 15-calowym ekranem AMOLED pracującym w rozdzielczości 4K. Oprócz tego nie wyróżnia się niczym szczególnym. Najmocniejszym procesorem, jaki można wybrać w tym notebooku będzie Core i7 8. generacji od Intela. Ceny będą rozpoczynać się od 1649,99 dolarów, a sklepy powinny mieć go na stanie w kwietniu tego roku.

Oprócz tego Lenovo zaprezentowało myszkę którą nazwano Yoga. Wyróżnia się tym, że ma wbudowany prezenter laserowy, który włącza się po przekręceniu jej do pozycji płaskiego gadżetu. Uroda tego akcesorium jest jednak nieco dyskusyjna. Kosztuje 69,99 dolarów.

 

źródło: informacja prasowa