Od modelu Galaxy S6 Samsung może liczyć swego rodzaju rewolucję we własnym podejściu do wzornictwa i wykorzystaniu materiałów premium w budowaniu smartfonów. Nie trzeba chyba przypominać, jak bardzo SGS6 różnił się od „plastikowego” Galaxy S5. Jednak wsparcie dla tego modelu, wyjątkowego z punktu widzenia historii marki, powoli dobiega końca.
Na stronie wsparcie Samsunga znaleźć można zakładkę dotyczącą polityki aktualizacji producenta. Wymieniono tam modele urządzeń, na które wciąż będą wydawane poprawki zabezpieczeń. Określa się też, jak często będą one występować. Oczywiście informacje te nie są w żaden sposób zobowiązujące dla Samsunga – nie jest to forma gwarancji otrzymywania aktualizacji, a raczej wyraz podzielenia się z użytkownikami telefonów i tabletów swoimi zamiarami wobec poszczególnych modeli.
Jedna sprawa jest dość istotna: kiedy jakiś model urządzenia znika z listy miesięcznych bądź kwartalnych aktualizacji, to sygnał, że Samsung nawet nie planuje poświęcać czasu na pisanie poprawek na taki sprzęt. Okres wsparcia dla niego mija. Tak właśnie stało się z ex-flagowcem Galaxy S6 i jej wersją z zakrzywionym ekranem, Galaxy S6 Edge. Aktualizacje nadal mają szanse trafić jednak do właścicieli Galaxy S6 Edge Plus i Galaxy S6 Active – te nie „spadły” z listy. Przynajmniej na razie – one są przecież następne w kolejce.
Ci, którzy używają Galaxy S6, będą musieli więc pogodzić się z tym, że stan oprogramowania ich smartfona już się nie zmieni. Trzy lata okresu wsparcia – bo tyle minęło od premiery tego smartfonu – to i tak nieźle. W takim kontekście informacja o zaprzestaniu wydawania na SGS6 poprawek bezpieczeństwa w gruncie rzeczy nie dziwi. Zresztą, od dłuższego czasu nie słyszeliśmy, żeby miał on dostać choćby niewielką aktualizację.
Na liście urządzeń z przewidywanymi miesięcznymi aktualizacjami znajdują się wszystkie nowsze od Galaxy S6 flagowce Samsunga, phablety Galaxy Note 5 i Note 8 oraz samartfony z serii Galaxy A.
źródło: Samsung dzięki AndroidPolice