IKEA
(fot. mastrminda, CC0, Pixabay)

IKEA ostrzega. Jeśli kupiłeś taki powerbank, zwróć go do sklepu!

IKEA prosi o zwrot zakupionych powerbanków VARMFRONT. Mogą one być niebezpieczne, jako że wykryto w nich wadę produkcyjną, stwarzającą zagrożenie pożarowe. Jeśli masz jedno z takich urządzeń, sprawdź numer modelu.

Te powerbanki z IKEI mogą zająć się ogniem!

IKEA wydała specjalny komunikat, w którym wzywa wszystkie osoby będące w posiadaniu ładowarki uniwersalnej VARMFRONT do sprawdzenia sygnatury produkcyjnej urządzenia. Może się okazać, że pochodzi ono z wycofanej z rynku serii. Przyczyną wycofania akcesorium ze sklepów jest stwarzanie niebezpieczeństwa pożarowego.

Jak sprawdzić, czy nasz egzemplarz banku energii kwalifikuje się do programu wymiany? Sieć handlowa precyzuje, że chodzi o produkty:

  • VARMONT o pojemności 10400 mAh (numer modelu E2038) z sygnaturą daty (rok tydzień) 2313, 2316, 2318 lub 2319;
  • VARMONT o pojemności 5 200 mAh (numer modelu E2037) z sygnaturą daty (rok tydzień) 2318, 2319 lub 2322.

Jeśli okaże się, że nasza sztuka nosi jedno z powyższych oznaczeń, IKEA prosi, by niezwłocznie zaprzestać z użytkowania urządzenia, a także skontaktowanie się ze sklepem w celu wymiany produktu lub uzyskania całkowitego zwrotu pieniędzy.

Inne ładowarki uniwersalne VARMONT nie biorą udziału w programie zwrotów.

Mam wycofany powerbank – co teraz?

Jeśli potwierdzimy, że jesteśmy w posiadaniu wycofywanego sprzętu, można udać się z nim do najbliższej IKEI. Najlepsze jest to, że wcale nie musimy mieć przy sobie dowodu zakupu (paragonu).

Jeśli wycieczka do sklepu nie wchodzi w grę, alternatywny sposób przekazania urządzenia można ustalić z konsultantem, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22 275 00 00.

IKEA przeprasza za wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji. Choć zwykle produkty sprzedawane w tej sieci handlowej są sprawdzane pod kątem ryzyka i drobiazgowo testowane, jak widać, czasem jakiś gadżet potrafi prześliznąć się przez ten proces bez wykazywania oznak wad produkcyjnych, by później wprowadzać niepotrzebne zamieszanie i stwarzać potencjalne ryzyko pożarowe.