Lime, operator wypożyczający elektryczne hulajnogi, po prawie dwóch miesiącach zastoju, ponownie uruchamia swoją usługę. Z kolei jednoślady Bolt po raz pierwszy trafią do Wrocławia.
Lime ponownie w Poznianiu
Jak firma przekazała mediom, w oparciu o doświadczenia nabyte w Seulu i Pusanu – miastach w których potrzeba indywidualnych opcji mobilności rośnie wraz ze spłaszczeniem krzywej zachorowań COVID-19, postanowiono ponownie uruchomić możliwość wypożyczania elektrycznych hulajnóg w Poznaniu. Jest to już możliwe w Warszawie i Wrocławiu, a teraz dołącza do nich stolica województwa wielkopolskiego.
Jak wyjaśniła Paulina Ackermann, dyrektor generalny Lime na Polskę, Węgry i Czechy,
„Zaczynamy od mniejszej floty, aby zrozumieć zachowania związane z użytkowaniem, gdy ludzie w mieście zaczynają wracać do normalnej rutyny. Ponadto nasza strefa operacyjna będzie mniejsza niż poprzednia. Dodatkowo chcielibyśmy uniemożliwić użytkownikom opuszczenie jej przez ograniczenie prędkości do 8 km/h w strefie poza obszarem operacyjnym oraz brak możliwości oddania hulajnogi w czerwonej strefie.„
Z tej okazji Lime udostępnia nowym użytkownikom aplikacji w Poznaniu kod na darmowy przejazd do 10 złotych (14 minut). Aby skorzystać z oferty, wystarczy wpisać w aplikacji w sekcji „Portfel-> Kupony promocyjne” kod o treści: BEZPIECZNYTRANSPORT, który można wykorzystać do końca maja.
Jak podkreśla firma, ostatnio zintensyfikowano wszelkie środki higieny, aby chronić zarówno użytkowników, jak i personel, więc nikt nie powinien czuć się zagrożony, korzystając z tej formy transportu. Oczywiście można stosować także środki ochrony osobistej.
Miejska hulajnoga elektryczna na abonament? Owszem, dzięki LimePass
Bolt we Wrocławiu
Do Wrocławia trafia kolejna firma świadcząca usługi wypożyczania elektrycznych hulajnóg. Cennik nie jest skomplikowany. Koszt przejazdu będzie sumą:
- opłaty za odblokowanie pojazdu (2 zł)
- opłaty za czas wynajmu hulajnogi (każda minuta jazdy – 60 gr)
Pojazdy Bolta można rozpoznać dzięki zielonej kolorystyce. Nowe hulajnogi tej firmy zostały zaprojektowane przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy, który postarał się opracować jednoślad jak najlepiej przystosowany do potrzeb tego typu biznesu. Między innymi chodzi o modułową budowę, maksymalną prędkość 25 km/h z możliwością włączenia trybu dla początkujących, ograniczającego ją dodatkowo do 15 km/h oraz odpowiednie oświetlenie.
Zarówno Lime, jak i Bolt zapewniają darmowe poruszanie się hulajnogami elektrycznymi pracownikom służb medycznych.
Bolt ma dość kupowania hulajnóg, więc stworzył własną. Wypróbujecie ją w naszym kraju
źródło: informacje prasowe