Google News to program przeznaczony na systemy Android i iOS do przeglądania wiadomości. Google przekonuje, że pomaga być na bieżąco z tym, co się dzieje, wyświetlając newsy pochodzące z wielu zaufanych źródeł. Został on wprowadzony na rynek w 2018 roku i jest regularnie ulepszany. Dwa lata temu pojawiły się wieści, że aplikacja może zniknąć z rynku. Tak się jednak nie stało. Co więcej, dostała istotne udoskonalenie. W kolejnej aktualizacji zostaje wprowadzona zmiana, która ucieszy wielojęzycznych użytkowników.
W marcu tego roku inny program giganta, Google Discover, zyskał obsługę dwóch różnych języków. Google na tym nie poprzestaje i zatroszczył się także o aplikację wyświetlającą wiadomości – w podobną funkcjonalność wyposażył tytułową aplikację Google News. W rezultacie na tablicy możemy przeglądać jednocześnie artykuły z np. USA i Polski, w jednym miejscu, jeden pod drugim. Praktyczne, prawda?
Wybór języków jest szeroki – na tę chwilę użytkownik ma do wyboru 41 języków ze 141 państw. Każdy więc powinien znaleźć coś dla siebie.
Jest to swoisty ukłon w stronę osób, które potrzebują wiadomości spoza kręgu swojego kraju. Mam tu na myśli użytkowników, którzy wyjechali z ojczyzny, ale chcą być na bieżąco z tym, co się w niej dzieje. Myślę, że przyda się to też na wszelkich wyjazdach, zarówno turystycznych, jak i służbowych. Poza tym wyświetlanie aktualności w dwóch różnych językach jest wręcz stworzone dla osób przebywających na emigracji, które z jednej strony chcą czerpać informacje o państwie, w którym mieszkają, a z drugiej pragną jednocześnie znać losy kraju ojczystego. Przyznam się, że osobiście nie korzystałem nigdy z Wiadomości Google, jednak rozważyłabym to w razie dłuższego wyjazdu za granicę.
Uważam, że to dobry krok ze strony Google. Na pewno wpłynie na zadowolenie użytkowników, którym podobnej funkcjonalności brakowało w omawianej aplikacji, a to przełoży się na jej popularność. Jestem ciekaw, czy w przyszłości zostanie dodana obsługa kolejnego języka (lub języków). Ciężko to przewidzieć na tę chwilę, wszystko pokaże czas.
Źródło: Android Police, własne