ARCore dla mas. Wsparcie dla rozszerzonej rzeczywistości Google trafia na nowe urządzenia Huawei, OnePlusa i Sony

Google bardzo chciałoby zostać w jakiś sposób najważniejszą firmą, tworzącą przyjazne środowisko dla gier i aplikacji korzystających z dobrodziejstw rozszerzonej rzeczywistości, choć na razie efekty tych wysiłków są dość skromne. Niewielu ludzi jest zachwyconych możliwościami AR, ale Google się tym nie zraża i wprowadza kompatybilność ze swoją platformą ARCore na kolejne smartfony.

Google życzyłoby sobie, żeby inwestowanie w wirtualną i rozszerzoną rzeczywistość zaczęło się opłacać. Jeszcze dwa lata temu mocno zachwalano gogle Daydream VR, zaś podczas ostatnich konferencji giganta z Mountain View nawet o nich nie wspomniano. Google sukcesywnie buduje jednak bazę programową, dzięki której obecne na rynku urządzenia będą mogły korzystać z zaawansowanych technologii stojących za ARCore.

Firma dodała do listy certyfikowanych smartfonów zgodnych z ARCore 10 nowych modeli. Oto one:

Aktualnie ponad 80 modeli smartfonów na Androidzie potrafi korzystać z możliwości Google ARCore.

https://www.tabletowo.pl/2018/06/13/naklejki-ar-z-pixeli-na-lg-g7-thinq/

Zabawa z rozszerzoną rzeczywistością może być fajna, i widać, że przynajmniej niektórzy deweloperzy korzystają z możliwości oferowanych przez ARCore. W ubiegłym miesiącu Google umożliwiło Pixelom dodawanie do zdjęć naklejek AR Playground, a Pokemon Go dostało aktualizację, dzięki której rozmiary i pozycja wirtualnych stworków nanoszonych na obraz z aparatu smartfona w trybie AR+  były dokładniejsze.

Na razie to jednak trochę za mało, żeby zatrząść rynkiem. Z tym ma problem nawet Apple, choć radzi sobie z upowszechnianiem aplikacji zgodnych z ARKit znacznie lepiej od giganta z Mountain View. Google robi więc mądrze, udostępniając wielu telefonom możliwości związane z korzystaniem z ARCore. I czeka, aż na rozszerzoną rzeczywistość nastanie prawdziwy boom. Boom, który może przecież równie dobrze nigdy nie nadejść.

https://www.tabletowo.pl/2018/02/23/google-arcore-1-0/

źródło: Google przez 9to5goole

Exit mobile version