Potrzebujesz czatu na stronę internetową? Możesz taką usługę wykupić w GG, a gdy nie będziesz mógł odpowiedzieć klientom osobiście, zrobi to za Ciebie Asystent AI.
Czat podstawą komunikacji na stronach www
Witryny internetowe to podstawowa forma poszukiwania informacji o produktach, firmach czy usługach. Ważne jest, aby klient nie tylko pozostał na stronie, zapoznał i zainteresował się z ofertami, ale również mógł łatwo i szybko skontaktować się z danym przedsiębiorstwem. Rozwiązaniem jest wdrożenie na stronę okna do nawiązywania kontaktu. Jeden z nich proponuje komunikator GG, niegdyś znany pod nazwą Gadu-Gadu, który jest teraz dostępny w nowszej wersji.
Usługa jest skierowana nie tylko do firm, ale także sklepów internetowych, witryn należących do placówek handlowych, usługowych lub też placówek i instytucji. Czat sprawdza się m.in. na stronie internetowej fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty z Poznania.
Po przejściu do witryny można w prosty sposób podjąć szybki kontakt za pomocą personalizowanego widżetu ulokowanego w prawym dolnym rogu strony. Po kliknięciu w ikonę otwiera się okno z wiadomością „Dzień dobry, w czym możemy pomóc?”. Poniżej znajduje się miejsce, w którym można pisać treść wiadomości dotyczącej interesującego tematu.
Jak twierdzi jeden z przedstawicieli Ogólnopolskiego Operatora Oświaty, Bartłomiej Dwornik, Widget GG Chatu na naszej stronie daje nam możliwość kontaktu w czasie rzeczywistym z każdym, kto chce nas o coś zapytać. Fundacja na ten moment uczy się możliwości Asystenta AI w dawnym Gadu-Gadu, dzięki czemu zainteresowani mogą zadawać pytania nawet wtedy, gdy żaden z pracowników nie jest dostępny.
Ile kosztuje komunikator na stronę od GG?
Czat dawnego Gadu-Gadu na stronie www jest podobny do typowego komunikatora – obejmuje zarówno kultowe i znane dźwięki, jak i emotikony. Usługa przeznaczona na stronę internetową działa w wersji Premium i kosztuje 9,90 złotych za miesiąc. Właściciel witryny może jednak zdecydować się na opłatę z góry za cały rok – wtedy należy wnieść opłatę w wysokości 89 złotych, dzięki czemu można zaoszczędzić kwotę o równowartości subskrypcji za trzy miesiące.
Gadu-Gadu istnieje już od prawie ćwierć wieku – kilka dni temu świętowało swoje 24 urodziny. Komunikator nadal angażuje się w rozwój, nie poddaje się, choć na rynku pojawiło się mnóstwo innych, mocno konkurencyjnych propozycji dla użytkowników. Wśród nowości, które dotarły do dawnego Gadu-Gadu, można wspomnieć m.in. o płatnościach pomiędzy użytkownikami za pomocą GGwallet.