EasyJoin

Szukasz narzędzia pozwalającego na synchronizację między smartfonem a innym urządzeniem? EasyJoin jest dla Ciebie!

Na co dzień korzystam głównie z trzech urządzeń, a są to: komputer, smartfon i tablet. Chciałbym, aby wszystkie te sprzęty jakoś się ze sobą dogadywały. Właśnie w tym celu została stworzona aplikacja EasyJoin.

EasyJoin to wieloplatformowa aplikacja (dostępna między innymi na Windowsa, Linuxa i Androida), której głównym zadaniem jest synchronizacja danych pomiędzy połączonymi ze sobą urządzeniami. W skrócie, pozwala ona na odbieranie plików, powiadomień, SMS-ów itd. ze smartfona na innym urządzeniu, na przykład inny smartfon lub komputer, a także tablet. Narzędziu szczegółowo przyjrzymy się w dalszej części tekstu.

Możliwe, że część z Was pamięta o podobnej aplikacji, którą dla Was opisywałem, a było to KDE Connect. Narzędzie to jednak było ograniczone tylko do systemów typu Linux i nie pozwalało na synchronizację pomiędzy smartfonem a smartfonem lub tabletem. Po więcej szczegółów dotyczących KDE Connect zapraszam Was tutaj.

EasyJoin na urządzeniu mobilnym

Aplikacja mobilna została podzielona na trzy zakładki. Pierwszą z nich są Wiadomości, czyli spis wszystkich komunikatów wychodzących i wchodzących. Następnie mamy listę Zaufanych urządzeń, z którymi aktualnie jesteśmy podłączeni. W ostatniej z zakładek znajdziemy Chwilowe połączenia z urządzeniami. Zazwyczaj jednak pozycje z ostatniej kategorii przekłada się do zaufanych.

Gdy pociągniemy od lewej krawędzi do środka ekranu pokaże nam się menu. Z tego miejsca możemy przejść do menadżera plików, ustawień aplikacji oraz ustawień powiadomień. W ustawieniach programu mamy typowe elementy, takie jak wybór kolorystyki aplikacji, zmiana miejsca zapisu plików, a także sposobu traktowania poszczególnych elementów w zależności od tego, czy dane urządzenie widnieje jako zaufane, czy jako chwilowe.

Wróćmy do listy urządzeń zaufanych. Tak jak wspomniałem wcześniej, mamy tutaj wypisane sprzęty, z którymi jesteśmy podłączeni. Przy ich nazwach znajdują się skróty do szybkich akcji: wysłania wiadomości (na wybrane przez nas urządzenie), wysłania pliku, udostępnienia schowka, a także wysłanie zaczepki. Natomiast po kliknięciu w tę nazwę mamy podgląd na spis ostatnich akcji przeprowadzonych z tym sprzętem, a także ustawienia, w których to możemy zdefiniować do jakich domyślnych interakcji ma dochodzić pomiędzy tymi urządzeniami, na przykład automatyczne udostępnianie schowka czy odbieranie powiadomień.

A jak sprawa wygląda na komputerze?

Z EasyJoin można korzystać na komputerach z Linuksem, Windowsem, a także MacOS. Ja postanowiłem skorzystać z wersji przygotowanej na system od Microsoftu. Po pobraniu paczki .zip nie jesteśmy zmuszeni do instalacji aplikacji – można ją od razu uruchomić.

Design apki jest niemalże taki sam jak na smartfonach. Jedyną różnicą jest brak menu wyciąganego z lewego boku, a skrót do ustawień znajduje się w lewym górnym rogu ekranu. W opcjach możemy m.in. uruchomić funkcję autouruchamiania programu przy starcie systemu.

Tak samo jak w wyżej opisanym przypadku, mamy tutaj trzy zakładki – Wiadomości, Zaufane oraz Chwilowe. Użytkownikowi zostały również umożliwione te same akcje, czyli wysyłanie plików, wiadomości, udostępnianie schowka, czy zaczepka.

Powiadomienia, które to są odbijane z innego urządzenia, wyświetlają się w dolnym, prawym rogu ekranu. Możemy w nie wejść lub usunąć naciskając odpowiedni przycisk. Wolałbym jednak, żeby te notyfikacje były wyświetlane jako powiadomienia systemowe, jak to na przykład robi Discord.

Aplikację desktopową pobierzecie ze strony easyjoin.net

Synchronizacja i nie tylko

Odbijanie, udostępnianie schowka, czy przesyłanie plików to tylko jedne z wielu możliwości EasyJoin. Narzędzie pozwala również na wysyłanie wiadomości wewnątrz aplikacji, a także wysyłać SMS-y i zarządzać rozmowami z poziomu innego urządzenia. Niestety, ta druga funkcja jest dostępna tylko w płatnej wersji Pro.

EasyJoin również oferuje stworzenie hotspota, do którego mogą podłączyć się inne urządzenia i wymieniać się informacjami bez zbędnego zużywania pakietu danych. Deweloperzy chwalą się tym, że ich produkt został wyposażony w szyfrowanie end-to-end, co ma nam gwarantować bezpieczeństwo.

easyjoin.net

Krótko o wersji premium

EasyJoin, w przeciwieństwie do KDE Connect, jest narzędziem typu Freemium i część funkcji jest dostępna tylko dla tych, którzy zdecydują się na zakup wersji Pro. W Sklepie Google Play kosztuje ona 19,99 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, jednak również nie zalicza się do tych drobnych. EasyJoin Pro pozwala na wysyłanie SMS-ów z poziomu innego sprzętu i na zarządzanie rozmowami telefonicznymi. Ta wersja również została wyposażona w unikatowy, czarny motyw.

To, czy warto zakupić wersję Pro, to kwestia indywidualna. Jeśli nie potrzebujesz wyżej wymienionych trzech elementów to decydowanie się na kupno rozszerzonej wersji narzędzia nie ma sensu. Jeśli jednak te funkcje okazują się dla Ciebie być kluczowe to wydaję mi się, że warto przemyśleć zakup.

Podsumowanie

EasyJoin to bez wątpienia świetne narzędzie. Pozwala ona na synchronizację danych pomiędzy przeróżnymi urządzeniami i to naprawdę ułatwia życie. Ogromnym jej plusem jest również to, że za darmo dostajemy wiele przydatnych funkcji i to bez żadnych ograniczeń czasowych, czy pamięciowych. Jedyne co mogę w tej chwili zrobić to polecić Wam tę aplikację, bo naprawdę jest ona godna uwagi.

Pobierz aplikację z Google Play

Artykuł powstał w oparciu o wpis na XDA-Developers

Szukasz narzędzia pozwalającego na synchronizację między smartfonem a innym urządzeniem? EasyJoin jest dla Ciebie!
Zalety
Lekkość działania
Dostępność na wielu platformach
Bardzo wygodne i szybkie parowanie urządzeń
Brak ograniczeń czasowych i pamięciowych
Szyfrowanie end-to-end
Wewnętrzny czat, który może okazać się naprawdę przydatny
Możliwość utworzenia hotspota i korzystania z synchronizacji bez straty pakietu danych
Synchronizowanie danych bez potrzeby parowania urządzeń (połączenia chwilowe)
Darmowa wersja jest wyposażona w większość funkcji
Wady
Dosyć wysoka cena wersji Pro
Brak języka polskiego
Powiadomienia na komputerze nie są połączone z notyfikacjami systemowymi
8.5
OCENA