Tryb nocny to funkcja, której użyteczności trudno nie doceniać. Wyświetlanie ciemnego motywu na ekranach naszych smartfonów, tabletów i komputerów nie tylko wygląda świetnie – szczególnie na wyświetlaczach OLED – ale przede wszystkim mniej męczy nasz wzrok i odrobinę zmniejsza zużycie energii podczas pracy urządzenia. Doskonale wie o tym Google – firma wprowadziła właśnie funkcje włączenia ciemnej kolorystyki do swojej najpopularniejszej aplikacji – desktopowej wersji Chrome.
Trend na Dark Mode zatacza coraz szersze kręgi. Choć możliwość wyboru wyglądu motywu dla poszczególnych aplikacji nie jest żadną nowością, to obecnie zmianę kolorystyki oferują nie tylko programy, ale również serwisy społecznościowe oraz – jak ma to miejsce w MacOS – cały interfejs systemu komputerowego.
Do tej pory przy uruchomieniu trybu ciemnego na MacBooku do wybranego wyglądu dostosowywało się większość działających na nim aplikacji. Jednym z wyjątków był właśnie Chrome, który w dalszym ciagu wyświetlał się na białym tle.
Od teraz mamy w końcu możliwość zmiany wyglądu również tej aplikacji. Jak to zrobić? W preferencjach systemowych komputera należy zmienić motyw całego interfejsu na ciemny, taka akcja powinna wpłynąć również na wygląd Chrome.
Jeżeli nie przyniosło to żadnego skutku, zalecam ponowne pobranie przeglądarki z oficjalnej strony firmy Google i zastąpienie starego pliku nowym, oraz ponowne uruchomienie programu.
https://www.facebook.com/googlechrome/videos/650468048700004/
Niedawno tryb ciemny pojawił się także w mobilnej wersji aplikacji Messenger. Jego włączenie wymaga wysłania do jednego z naszych znajomych emotikony przedstawiającej półksiężyc. Gdy na ekranie pojawi się dynamiczna animacja, zmiana motywu możliwa będzie z poziomu ustawień wewnątrz aplikacji.
Choć aplikacja Chrome w wersji ciemnej dostępna jest na razie tylko dla użytkowników MacBooków, Google już zapowiedziało, że pojawi się ona dla użytkowników innych systemów już wkrótce.
Tak wygląda Chrome po włączeniu funkcji Dark Mode na MacOS:
Ciemny tryb przeglądarki od Google’a, użytkownicy tego systemu znali do tej pory jedynie w trybie incognito – teraz, by odróżnić, czy przeglądamy internet bez pozostawiania na komputerze informacji należy sprawdzić, czy w prawym górnym roku znajduje się ikonka trybu prywatnego, czy zdjęcie profilowe naszego konta Google.
Co sądzicie o trybie ciemnym? Po której stronie mocy jesteście?
źródło: własne za Google