Podczas pierwszego Keynote towarzyszącemu konferencji BUILD 2015, Joe Belfiore zaprezentował tryb Continuum dla smartfonów. Demo na scenie nie odbyło się jednak przy użyciu działającego kodu i sprzętu – było jedynie atrapą, mającą pokazać jak funkcja ta będzie działać w przyszłości.
Belfiore zastrzegł, że Continuum będzie działać tylko na nowych smartfonach z najnowszymi Snapdragonami, bo tylko one są w stanie obsłużyć dwa ekrany jednocześnie. Brzmiało to logicznie i właściciele starszych urządzeń musieli pogodzić się z brakiem tej funkcji. Następnego dnia jednak, na dedykowanym panelu, zaprezentowano działający kod Continuum na realnym urządzeniu – Lumii Icon z logo ich amerykańskiego operatora, Verizona. Oczywiście nie świadczy to o tym, że funkcja ta trafi do starszych urządzeń, ale może wskazywać na to, że będzie to decyzja nie czysto techniczna, ale bardziej marketingowa. Wszystko wskazuje na to, że Continuum, przynajmniej w pewnym stopniu, może działać na Lumii Icon / 930.
Dla osób, które twierdzą, że Microsoft wyraźnie powiedział o ograniczeniach sprzętowych procesora i niemożliwości odpalenia continuum na starszych czipach – czy pamiętacie premierę Xboksa One i słowa przedstawicieli firmy, którzy twierdzili, że gry z Xboksa 360 nie mogą być uruchamiane na nowym Xboksie ze względu na ograniczenia technologiczne, czyli inną architekturę procesora? Ja pamiętam. Wczoraj podczas E3 okazało się jednak, że jest to możliwe – „odrobina” pracy programistycznej i stare gry z XB360 pojawią się na XBO. Czy podobnie będzie z Continuum? Bardzo bym sobie tego życzył.