Prawdopodobnie nikomu z Was nie trzeba przedstawiać Revoluta – brytyjskiego fintechu, który szturmem zdobył serca milionów ludzi na całym świecie. Jest jeszcze jeden brytyjski fintech, który wyszedł na rynek z interesującym pomysłem, jednak żeby zgromadzić wokół siebie użytkowników, próbuje ich nieco przekupić. W jaki sposób? Ano rozdając 10 funtów szterlingów, czyli niecałe 50 złotych, za rejestrację.
Podejrzewam, że Curve jako aplikacja może wielu z Was mówić… niewiele. Wiem jednak, że coraz więcej osób zaczyna rozglądać się w tym kierunku, a w naszej redakcji są co najmniej dwie osoby korzystające z tej usługi – w tym ja. Karta wydawana przez firmę pełni rolę swego rodzaju „agreagatora” kart płatniczych – do swojego konta podpinamy wszystkie, zarówno debetówki, jak kredytówki (a precyzyjniej – możemy to zrobić, nikt nas nie zmusi ;)), a potem z poziomu aplikacji wybieramy tę, którą chcemy płacić przy użyciu karty wydanej przez Curve.
Nie chciałbym w tym krótkim wpisie nadmiernie rozwodzić się na temat możliwości oferowanych przez Curve, bo dzisiaj nie o tym – napomknę tylko, że jedną z drobnostek, jaką Brytyjczycy chcą skusić klientów, jest przewalutowanie bez prowizji oraz 1% cashback i jeszcze trochę innych. Aktualnie doszła do tego jedna, bardzo interesująca promocja – 10 funtów za zarejestrowanie się i dokonanie jednej płatności przy użyciu wydanej nam karty. Oczywiście bonus nie jest wypłacany w formie gotówki, a punktów na konto Curve Cash, jednak można z powodzeniem wybrać je jako to, z którego chcemy pobrać środki przy następnej płatności, aby je wykorzystać.
Aby skorzystać z promocji, nie trzeba korzystać z żadnego linku afiliacyjnego – wystarczy pobrać aplikację ze Sklepu Play lub App Store, zarejestrować się oraz dodać i aktywować dowolną swoją kartę płatniczą. Jeśli macie wątpliwości, co do usługodawcy, to możecie dla testu dodać Revoluta (również kartę wirtualną – sprawdziłem). Karta Curve Blue przyjdzie do Was w ciągu kilku dni od rejestracji – teraz wystarczy tylko dokonać przy jej użyciu jednej transakcji i cieszyć się 1000 punktów na Curve Cash. Jak zapewne się już domyślacie, fintech stosuje przelicznik 100 punktów – 1£.
Na samym końcu nadmienię, że wariant Curve Blue jest w zupełności darmowy, choć oczywiście ma swoje ograniczenia. Dzienny limit wydatków wynosi 2 tysiące funtów, miesięczny – 5 tysięcy funtów, a roczny – 10 tysięcy funtów. Jeśli chodzi o przewalutowania, to te progi są niższe (500 funtów miesięcznie bez prowizji), podobnie sprawy mają się z bankomatami (200 funtów dziennie, 3500 miesięcznie, 10000 rocznie). Myślę, że na start to w zupełności wystarczy – a jeśli wkręcicie się we wszystko na tyle, że będziecie chcieli więcej, to za 9,99 funta szterlinga miesięcznie możecie subskrybować kartę Curve Black.
źródło: Pepper, własne