Szybkie porównanie dwóch podobnych do siebie chińczyków: BLUBOO Dual i uleFone Gemini

Smartfonów z podwójną kamerą jest na rynku sporo, a będzie ich jeszcze więcej. Jedną z tego typu budżetowych propozycji jest BLUBOO Dual, którego zestawiono z podobnym przedstawicielem niskiej półki cenowej – uleFone Gemini.

Podstawowe różnice pomiędzy tymi dwoma modelami można przeanalizować dzięki materiałowi filmowemu, który umieszczono na jednym z kanałów na YouTube:

Zarówno BLUBOO Dual jak i uleFone Gemini mają swoje zalety wizualne. W obu wypadkach mamy do czynienia z metalowymi pleckami urządzenia. BLUBOO Dual jest jednak cieńszy i lżejszy od swojego rywala, więc będzie zapewne nieco wygodniejszy w trzymaniu.

Telefony mają zbliżoną specyfikację: używają tego samego procesora – MediaTek MT6737T i pracują na tej samej wersji Androida Marshmallow 6.0. Jednak uleFone ma 3 GB RAM i dysponuje 32 GB pamięci wewnętrznej, zaś BLUBOO Dual działa na 2 GB RAM i 16 GB ROM. Ciekawe, że mimo tak sporej dysproporcji sprzętowej, Gemini nieznacznie przegrywa z modelem Dual w benchmarku AnTuTu (odpowiednio: 38291 pkt. i 39229 pkt.).

Oba smartfony pokazują treści na 5,5-calowych wyświetlaczach Full HD. Jednak na pierwszy rzut oka ekran BLUBOO, wygląda na bardziej żywy, wyraźny i „cieplejszy”, niż ten zastosowany w uleFone. Co ciekawe, oba urządzenia korzystają z paneli SHARPA. AnTuTu podaje też, że wyświetlacz w Dualu ma większą jasność i rozpoznaje 10 punktów dotyku, podczas gdy Gemini tylko 5. Oprócz tego BLUBOO można obsługiwać w rękawiczkach lub mając mokre dłonie.

Spojrzenie na zestaw aparatów głównych w porównywanych smartfonach przedstawia się następująco:

  • BLUBOO Dual – 13 Mpix + 2 Mpix
  • Ulefone Gemini – 13 Mpix + 5 Mpix

Materiał wideo ukazuje jednak interesującą różnicę między tymi modelami: BLUBOO Dual ostrzy obraz i robi zdjęcie szybciej, niż jego konkurent. Fotografie wykonane tymi smartfonami wyglądają bardzo podobnie, z lekkim wskazaniem na telefon od BLUBOO – kolory są nieco cieplejsze, a całość sceny – jaśniejsza. Filmy nagrane przez te dwa smartfony też są bardzo zbliżone. Nie ma widocznej przewagi ufeFone nad przeciwnikiem.

GPS w obu modelach również radzi sobie całkiem nieźle. BLUBOO Dual łączy się zwykle z większą ilością satelitów, co może mieć wpływ na szybkość odczytu pozycji.

W BLUBOO Dual instaluje się baterię 3000 mAh, podczas gdy w uleFone Gemini można znaleźć ogniwo o pojemności 3250 mAh. W pełni naładowane smartfony poddano testowi radzenia sobie z bardziej wymagającym zadaniem, jakim jest ciągłe nagrywanie wideo. Po 30 minutach wskaźnik baterii w BLUBOO Dual Spadł do 87%, zaś ten w ufeFone Gemini – do 86%.

Podsumowując, wychodzi na to, że BLUBOO Dual nie odstaje zbytnio od uleFone Gemini. W wypadku tego typu urządzeń, decydującym czynnikiem może być cena, a na tym polu propozycja od BLUBOO jest bardziej ekonomicznym wyborem. Model ten wyceniono na 99,99 dolarów, zaś ufeFone Gemini – na 129,99 dolarów. Biorąc pod uwagę różnicę w tych kwotach, Dual wydaje się być lepszym rozwiązaniem.

Gdybyście chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat BLUBOO Dual, tu znajdziecie nieco więcej informacji. Natomiast tutaj podano garść danych dotyczących ufeFone Gemini.

 

Wpis powstał we współpracy z BLUBOO