Samodzielne naprawianie smartfonów jest w modzie. Osobiście rozkręcisz iPhone’a 14

iPhone 14 Plus (fot. Tabletowo)

Powiedzmy, że niespecjalnie ufasz serwisom telefonów komórkowych. Wolałbyś samodzielnie naprawić swój telefon, ale nie masz narzędzi, ani nie wiesz, jakie części dokładnie zamówić. Proszę bardzo – Apple odpowiada na Twoją potrzebę!

Apple Self Service Repair – co to?

Program Self Service Repair działa w Polsce już od grudnia ubiegłego roku. Producent udostępnia podzespoły i narzędzia, dzięki którym możliwa jest samodzielna wymiana kluczowych części smartfonów i komputerów firmy.

Nie jest to specjalnie tania rzecz. Już pierwszego dnia świadczenia tej usługi w naszym kraju, pokusiliśmy się o porównanie kosztów wybrania takiej opcji naprawy w zestawieniu z opłatami za odpowiadającą jej usługę w autoryzowanych serwisach Apple. Wyszło na to, że samodzielna naprawa telefonu lub laptopa wcale nie jest tańsza. Do tego trzeba pamiętać, że zabawy z wymianą elementów zabiorą nam nie tylko pieniądze, ale i czas.

Jednak istnieje zapewne jakaś grupa użytkowników sprzętu Apple, która z chęcią dopłaci do tego, żeby samodzielnie pogrzebać w swoim urządzeniu mobilnym. Takie osoby zapewne zainteresuje fakt, że firma ogłosiła rozszerzenie programu Self Service Repair w Polsce.

Apple Self Service Repair (źródło: Apple)

iPhone 14 na domowym stole operacyjnym

Od 21 czerwca w ramach programu samodzielnej naprawy będzie można zamówić części i pakiety narzędzi dla:

Poza tym, zwiększyła się dostępność części dla starszych sprzętów. Na przykład od teraz będzie można zamówić aparat True Depth i górny głośnik w urządzeniach z rodziny iPhone 12 i iPhone 13. Lista podzespołów obejmie też elementy konstrukcji komputerów stacjonarnych Mac z czipem M1.

iPhone 14 Plus (fot. Jakub Kordasiński | Tabletowo.pl)

Jeśli więc kiedykolwiek zachce nam się skorzystać z opcji własnoręcznej wymiany jakiegoś elementu urządzenia po zakończeniu się jego okresu gwarancji, Apple szeroko otwiera swoje podwoje. Zamawiając wprost u producenta, możemy być pewni, że części, które dostaniemy, niczym nie będą różnić się od tych, których użyliby technicy z autoryzowanych serwisów.

Przy okazji Apple poinformowało, że w ramach programu Self Service Repair użytkownicy mogą teraz uruchomić narzędzie Konfiguracja systemu, przełączając urządzenie w tryb diagnostyczny. Pozwala on zweryfikować, czy dokonana naprawa rzeczywiście się udała, skalibrować i przetestować nowe podzespoły jeszcze przed rozpoczęciem zwykłego użytkowania urządzenia. Do tej pory trzeba było się w tym celu kontaktować z obsługą klienta Apple.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Apple, poświęconej samoobsługowym naprawom. A o programie samodzielnych napraw smartfonów Samsung Galaxy w Polsce, przeczytacie tutaj.

Exit mobile version