Krajobraz Polskiego gamedevu wypełniony jest zarówno dużymi, jak i skromnymi projektami. Dla Apple na szczęście nie ma to znaczenia i zaprasza wszystkich do celebracji z okazji święta lokalnych twórców gier.
Święto indyków i gier AAA
Obranie obecnego tygodnia na fetowanie wspólnie z polskimi twórcami gier nie jest przypadkowe. W Krakowie w dniach 15-16 maja odbyła się konferencja Digital Dragons. To jedno największych wydarzeń w regionie dedykowane twórcom gier wideo.
Wśród prelegentów pojawili się pracownicy Techlandu, CD Projektu czy 11bit, którzy dzielili się wiedzą dotyczącą m.in. projektowania samouczków w grach mobilnych, budowania miast w grach Open World czy tworzenia postaci na przykładzie Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077. Nie zabrakło też oczywiście dyskusji na najgorętszy temat ostatnich miesięcy, a być może i lat, czyli zastosowania sztucznej inteligencji.
Polskie granie z Apple i App Store
Może nam się wydawać, że w Polsce mamy pasjonatów skupionych wokół garstki dużych studiów. Tymczasem w naszym kraju funkcjonuje ponad 400 firm tworzących gry wideo, w których pracuje ponad 12000 osób. Taki krajobraz musi zawierać w sobie wszystkie gatunki, jakie możemy sobie wyobrazić – duże tytuły z ogromnymi budżetami, mniejsze gry, które skradną serca tych, którzy szukają czegoś odmiennego, jak i projekty przygotowane z myślą o platformach mobilnych. To na tych ostatnich skupia się właśnie kampania Apple.
Twórcy gier, którzy opublikowali swoje tytuły w App Store i biorą udział w akcji, przygotowali specjalne wydarzenia i funkcje, które są dostępne w grach skrojonych na Wasze iPhone’y i iPady.
Na liście tytułów znajdziemy m.in. The Wolf (wieloosobowy symulator wilka), #Drive (endless runner z autami w roli głównej), Gwint (gra karciana w uniwersum Wiedźmina), Questland (turowe RPG) czy Fishing Clash (mobilne wędkowanie).
Oprócz specjalnych akcji wewnątrz gier, Apple postanowiło, że wybrane tytuły pojawią się w zakładkach Today i Games nie tylko w polskim App Store, ale również na takich rynkach, jak Wielka Brytania, UE, LATAM czy Bliski Wschód.
Miło! :)