Aplikacja Samsung Health otrzymuje rozszerzone możliwości zarządzania i monitorowania zdrowia. Wybrani użytkownicy zyskają wgląd do dokumentacji medycznej, systemu zarządzania lekami oraz śledzenia dziennego spożycia posiłków. Gigant doda także funkcje dotyczące leków. Z jakich opcji będziemy mogli skorzystać w Polsce?
Samsung Health zgromadzi informacje o produktach spożywczych
Na początku lipca wspominaliśmy o szeregu funkcji, jakie miały dotrzeć do użytkowników systemu Samsung Health. Teraz gigant wreszcie aktualizuje aplikację i rozszerza jej funkcjonalność. Niestety nie ze wszystkich opcji będziemy mogli skorzystać w Polsce.
Użytkownicy otrzymają dostęp do wygodnego monitorowania spożycia żywności. Zasada działania tej funkcji jest dość prosta – wystarczy, że zeskanujesz kod kreskowy danego produktu, a jego nazwa oraz liczba kalorii i inne dane na temat tego produktu zostaną zapisane w aplikacji Food tracker w ramach Samsung Health. Funkcja ta będzie dostępna w USA, ale również w wybranych krajach europejskich – w tym w Polsce, Francji, Holandii, Niemczech i Włoszech. W przyszłości opcja ma zostać rozszerzona na kolejne kraje.
Aplikacja Samsung Health zgromadzi dane o lekach i stanie zdrowia
Samsung podjął się także współpracy z Connected Health – amerykańską platformą, na której gromadzone są dane na temat stanu zdrowia pacjenta. Dzięki opcji Health Records użytkownicy z USA będą mogli zapoznawać się z sugestiami systemu dotyczącymi zapobiegania chorobom.
Aplikacja zaoferuje spostrzeżenia i alerty, zasugeruje kolejne badania oraz działania, dzięki którym dany pacjent będzie mógł utrzymać swoje ciało w zdrowiu. Użytkownik wygodnie zweryfikuje też przebyte szczepienia, wizyty w szpitalu czy sprawdzi, jakie badania powinien wykonać.
Technologiczny gigant dla użytkowników z USA, Korei Południowej oraz Indii przygotował również funkcję śledzenia leków. Dzięki niej korzystający z Samsung Health mogą skanować kody kreskowe konkretnych medykamentów i zapoznawać się z najistotniejszymi informacjami na ich temat, takimi jak skutki uboczne czy ostrzeżenia o interakcjach z innymi lekami lub żywnością, a także ewentualnymi alergiami na wybrane składniki.
Z pomocą aplikacji na smartfony użytkownicy mogą monitorować swój harmonogram przyjmowanych leków, dawkowanie czy metody nadrobienia pominiętych dawek.