Nowa aplikacja Sonos
(źródło: Sonos)

Sonos popsuł aplikację i teraz próbuje ją naprawiać. Czy to w ogóle możliwe?

Sonos informuje o nowej aktualizacji, która ma zostać udostępniona użytkownikom w ciągu kilku najbliższych dni. Jakie funkcje mają ratować wizerunek marki?

Nowoczesna apka, która pogrąża przedsiębiorstwo

Aplikacja marki Sonos zmieniła się w maju br. praktycznie nie do poznania. Od początku proces ten nie miał zwolenników wśród jej użytkowników. Osoby na co dzień korzystające z systemu, do którego podłączali swoje głośniki, soundbary i inne produkty audio, były lekko mówiąc złe. Przeskok ze starej na nową wersję apki okazał się zbyt duży. A do tego część lubianych funkcji została usunięta.

Pod koniec maja w sprawie przebudowanej apki głos zabrał dyrektor generalny Patrick Spence. Jedna z najważniejszych osób w firmie przyznała, że żałuje kiepskiej komunikacji pomiędzy testerami nowego systemu a przedsiębiorstwem.

Choć Sonos sukcesywnie aktualizuje i dodaje nowe funkcje do swojego systemu, w sklepie Google Play apka oceniona jest na 1,6 gwiazdki. Producent w sierpniu oszacował też straty – poprawki mają kosztować około 20 milionów dolarów. To nie koniec, bo Spence wspomniał, że przez nieudaną apkę nowe urządzenia będą docierały na rynek z opóźnieniem. Teraz marka poinformowała o kolejnych „kluczowych aktualizacjach”. Jakie funkcje zapowiedziano?

Zapowiedziane nowości w aplikacji

Aplikacja Sonos w kolejnej, odświeżonej formie, ma dotrzeć do użytkowników w ciągu kilku najbliższych dni. Wersja dla Androida zostanie oznaczona numerem 80.07.05, zaś dla posiadaczy urządzeń z systemem iOS – 80.07.03.

W najnowszej edycji apka zyskać ma zwiększoną płynność oraz niezawodność podczas konfigurowania produktu. W tym przypadku rozszerzone zostaną opcje w ustawieniach. Wśród zmian wspomniano również o dodaniu przełącznika trybu nocnego, który pojawi się w ustawieniach pokoju dla soundbarów, a także możliwości czyszczenia funkcji kolejki odtwarzania w systemie Android.

Użytkownicy będą mogli też strumieniowo przesyłać muzykę wprost z lokalnej biblioteki. Aby skorzystać z tej opcji trzeba wykonać kilka działań. W pierwszym kroku konieczne będzie dodanie folderu współdzielonego – ustawienie to można ustalić z poziomu okna zarządzania systemem w zakładce Biblioteka muzyki. Następnie konieczne będzie zalogowanie się do konta. Aby odtwarzać muzykę należy przejść do Bibliotek, gdzie na samym dole pojawi się opcja Foldery z zawartością muzyczną, udostępnioną lokalnie.

Dodane opcje to jednak nie wszystkie funkcje, za którymi tęsknią użytkownicy. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.