W ostatnich latach Microsoft dość mocno rozbudował swoja ofertę sprzętową, lecz mimo wszystko wciąż będzie się kojarzył przede wszystkim jako twórca serii tabletów-hybryd Surface Pro. Już wkrótce producent zaprezentuje kolejną generację swojego flagowego produktu, Surface Pro 7, jednak my już teraz wiemy, w jakich konfiguracjach trafi on do sklepów na całym świecie.
Microsoft Surface Pro 7
Dokładna specyfikacja Microsoft Surface Pro 7 pozostaje tajemnicą i jest coraz mniej czasu, aby jeszcze przed premierą wyciekła ona do sieci, bowiem konferencja Microsoftu, w trakcie której urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane, zaplanowana jest na 2 października 2019 roku (początek o godzinie 19:00 polskiego czasu).
Największą nowością najprawdopodobniej będą procesory Intel Core dziesiątej generacji, a być może przy okazji Microsoft doda też port USB-C, bowiem jego brak był sporym zaskoczeniem już w przypadku w Surface Pro 6 z 2018 roku. A skoro wspomniałem o chipsetach, to według informacji przekazywanych przez serwis WinFuture, podstawowa konfiguracja zostanie wyposażona w dwurdzeniowy Intel Core i3-10110Y o bazowej częstotliwości taktowania 1,0 GHz (maksymalna częstotliwość turbo to zaś aż 4,0 GHz).
Serwis źródłowy podaje, że na rynek trafi w sumie pięć konfiguracji. Podstawowa, oprócz wspomnianego już procesora, zaoferuje 4 GB RAM i dysk SSD o pojemności 128 GB. Kolejne dwie mają bazować na Intel Core i5 sparowanym z 8 GB RAM i – w zależności od wersji – dyskiem SSD 128 GB lub 256 GB. Dla najbardziej wymagających Microsoft przygotował Surface Pro 7 z chipsetem Intel Core i7, 16 GB RAM i dyskiem SSD o pojemności 256 GB lub 512 GB.
Co ciekawe, konfiguracje z Intel Core i3-10110Y oraz Intel Core i5/8 GB/128 GB mają być dostępne wyłącznie w szarej wersji kolorystycznej. Kolejne, począwszy od wersji Intel Core i5/8 GB/256 GB, zaoferują jeszcze jedną (najprawdopodobniej czarną, jak w przypadku Surface Pro 6).
*Na zdjęciu tytułowym Microsoft Surface Pro 6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Karola)
Źródło: WinFuture